Kamery live
prognoza pogody

Bajkowozy trafiły do dwóch szpitali w Rabce-Zdroju

12 lipca 2017 18:59
Fundacja Serdecznik podarowała szpitalom w Rabce dwa Bajkowozy wypełnione książkami. Podobne mobilne biblioteki znajdują się już w kilkudziesięciu szpitalach i szkołach przyszpitalnych w całej Polsce. Wraz z nimi do chorych dzieci trafiło już kilka tysięcy książek! Bajkowozy otrzymały na stałe dwie placówki: Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc oraz Uzdrowiskowy Szpital Dziecięcy „Olszówka”. Bibliotekami będą opiekować […]
Bajkowozy trafiły do dwóch szpitali w Rabce-Zdroju

Fundacja Serdecznik podarowała szpitalom w Rabce dwa Bajkowozy wypełnione książkami. Podobne mobilne biblioteki znajdują się już w kilkudziesięciu szpitalach i szkołach przyszpitalnych w całej Polsce. Wraz z nimi do chorych dzieci trafiło już kilka tysięcy książek!

Bajkowozy otrzymały na stałe dwie placówki: Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc oraz Uzdrowiskowy Szpital Dziecięcy „Olszówka”. Bibliotekami będą opiekować się pracownicy Zespołu Szkół Uzdrowiskowych. Pomocne w leczeniu lektury wybrali eksperci Fundacji Serdecznik. To książki należące do kanonu literatury dziecięcej, ale też i takie, które wspierają pracę nauczycieli szkół przyszpitalnych, lekarzy oraz samych rodziców w trudnych rozmowach z dzieckiem o chorobie i cierpieniu.

W projekt zaangażowali się m.in. Marek Kamiński – polarnik i podróżnik, znani i lubiani pisarze Roksana Jędrzejewska-Wróbel i Łukasz Wierzbicki, a także Krystyna Adamczak – propagatorka wartościowej literatury.

Oprócz książek na małych pacjentów czekają liczne niespodzianki – to zabawki i akcesoria poukrywane w wielu schowkach mobilnej biblioteki. Są wśród nich m.in. stare mapy i lupy zachęcające dzieci do uruchomienia wyobraźni i wyruszenia w pasjonującą i pełną przygód podróż. Każdy z Bajkowozów został tak zaprojektowany, aby z łatwością mógł stanąć przy szpitalnym łóżku.

Projekt otrzymał dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna.

mat. prasowy

NT24TV 12.07.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również