Kamery live
prognoza pogody

Aż 10 mln na drogi – promesy od wojewody

13 marca 2017 19:37

Wojewoda Małopolski Józef Pilch wręczył dziś promesy na łączną kwotę ok. 10 mln złotych, na dofinansowanie przebudowy dróg i mostów oraz ochronę przed skutkami powodzi w powiecie nowotarskim i tatrzańskim. Uroczyste wręczenie odbyło się w budynku Starostwa Powiatowego w Nowym Targu.

Aż 10 mln na drogi - promesy od wojewody

Promesy złożono na ręce: starosty nowotarskiego Krzysztofa Fabera, starosty tatrzańskiego Piotra Bąka, wójta Gminy Szaflary Rafała Szkaradzińskiego, wójta gminy Nowy Targ Jana Smarducha i wójta gminy Bukowina Tatrzańska Stanisława Łukaszczyka.

Cieszy mnie, że to nie wy do mnie przyjeżdżacie, ale ja do was – powiedział wojewoda Józef Pilch. Dodał też, że rozwój gospodarczy zależy od komunikacji dlatego tak ważne jest wspieranie samorządów w inwestycjach związanych z lokalnymi drogami – Dużo pieniędzy na to przywiozłem, bo tych inwestycji będzie bardzo dużo, ale to nie jest koniec – zapowiedział wojewoda.

O konieczności wspierania samorządów mówiła też posłanka Anna Paluch dodając, że przeciętny obywatel nie wie która droga należy do powiatu, która do gminy – zadaniem władz jest wspólne działanie na rzecz zapewnienia sieci dróg. 

Powiat nowotarski otrzymał blisko 4 mln zł na rozbudowę drogi Maruszyna – Ludźmierz – Czarny Dunajec oraz przebudowę dróg powiatowych Harkabuz – Piekielnik i Podszkle-Podwilk. Gmina Szaflary uzyskała ponad 750 tys. zł na przebudowę drogi w Maruszynie. Gmina Nowy Targ otrzymała ponad 2 mln na przebudowę drogi w Rogoźniku i Ludźmierzu, a Gmina Bukowina Tatrzańska – ponad 900 tysięcy na rozbudowę drogi w Czarnej Górze.

Powiat nowotarski otrzymał też 3 mln 300 tysięcy złotych na odbudowę mostów w Obidowej, Ponicach i Jaworkach, a powiat tatrzański – 870 tysięcy zł na remont drogi powiatowej w Bustryku. Te ostatnie promesy zostały wręczone w ramach usuwania klęsk żywiołowych – projektu MSWiA. 

Liczę na to, że szybko rozpoczniecie działania – wyraził życzenie wojewoda i powiedział, że ma nadzieję, że kiedy przyjedzie z kolejnymi promesami, inwestycje będą już w toku. 

Podczas spotkania żartowano, że wojewoda występuje w roli świętego Mikołaja, o drodze na Orawie mówiono żartem, że to “droga posła Siarki”. Poseł Edward Siarka, posłanka Anna Paluch i senator Jan Hamerski – wszyscy oni uczestniczyli w spotkaniu, gratulując beneficjentom. W spotkaniu udział wziął też burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha. 

Na ten cel w skarbie państwa zabezpieczono łącznie ok. 800 mln złotych.

/os

NT24TV 13.03.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również