Kamery live
prognoza pogody

Awanturnik chciał spalić dom

18 marca 2019 13:54

Policjanci  z Komisariatu Policji w Jabłonce zatrzymali  46-letniego mieszkańca tej miejscowości, który w kotłowni rozpalił ognisko  i groził swoim rodzicom. Mężczyzna usłyszał zarzuty i najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Awanturnik chciał spalić dom

Cała sytuacja miała miejsce w czwartek przed północą tj. 14 marca br.,  w jednym z domów w Jabłonce. Pijany  46-latek  po powrocie do domu rozpalił w kotłowni ognisko. Ogień spowodował bardzo duże zadymienie w całym budynku. Mężczyzna w domu nie był sam, gdyż na piętrze spali jego rodzicie. Na szczęście w porę się przebudzili, wezwali pomoc i nic poważnego im się nie stało. Wezwani na miejsce strażacy ugasili ogień, a policjanci zatrzymali 46-latka. Mężczyzna był nietrzeźwy, bardzo agresywny, wyzywał i groził swojej rodzinie. Jak się okazało to nie pierwsza taka sytuacja, kiedy mężczyzna pod wpływem alkoholu rozpala ognisko w domu, awanturuje się i grozi swoim rodzicom. Wobec 46-latka prowadzone jest już postępowanie w sprawie znęcania nad rodziną.

W piątek zatrzymany usłyszał zarzuty z narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ( tj. art. 160§1 k.k,)  oraz znęcania się (tj. art. 207 § 1 k.k.),  za co grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres 3 miesięcy.

/źródło: KPP Nowy Targ/

Piotr Starmach 18.03.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również