Kamery live
prognoza pogody

Awantura na Topolowym

28 września 2017 07:25

Nowotarscy funkcjonariusze dokonali zatrzymania 5 mieszkańców Nowego Targu, którzy w trakcie interwencji dokonali naruszenia nietykalności cielesnej oraz gróźb wobec interweniujących policjantów. Zdarzenie miało miejsce na os. Topolowym. 

Awantura na Topolowym

Do zdarzenia doszło w dniu 25 września 2017 roku po godzinie 17:00 w Nowym Targu na osiedlu Topolowym. Funkcjonariusze nowotarskiej komendy podjęli interwencję wobec kilkuosobowej grupy, która według zgłoszenia spożywała alkohol i paliła narkotyki.

W trakcie legitymowania grupa osób stała się agresywna wobec policjantów podejmujących czynności służbowe dokonując ich znieważenia, naruszenia nietykalności cielesnej, kopania kierowania gróźb celem odstąpienia od czynności zatrzymania. Rzucono butelką w policjantów. Funkcjonariusze byli zmuszeni wezwać wsparcie na miejsce zdarzenia.

Z uwagi na dynamicznie zmieniający się przebieg interwencji i agresywne zachowania całej grupy osób, policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu najbardziej agresywnego 23 – latka.

– W trakcie zatrzymywania 23 – latka, pozostała grupa osób podjęła próbę odbicia zatrzymywanego. W trakcie eskalacji agresji doszło do przepychanek między policjantami, a agresorami. Interweniujący policjanci użyli w stosunku do zatrzymanych środków przymusu bezpośredniego w postaci chwytów obezwładniających, pałki, kajdanek i tasera – relacjonuje kom. Roman Wolski, rzecznik prasowy nowotarskiej Policji. 

W wyniku akcji zatrzymanych zostało 5 osób w wieku od 20 do 32 lat mieszkańców Nowego Targu, którzy zostali osadzeni w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratury. Dwie kolejne osoby, które brały udział w zajściu zostały zatrzymane w dniu 26 września 2017 roku. W toku przesłuchań wszyscy zatrzymani przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli obszerne wyjaśnienia, wyrazili skruchę i chęć dobrowolnego poddania się karze.

Wobec najbardziej agresywnego 23 – latka Sąd Rejonowy w Nowym Targu na wniosek nowotarskiej prokuratury zastosował areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Pozostali zatrzymani otrzymali środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych oraz dozorów policyjnych.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu

NT24TV 28.09.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również