Kamery live
prognoza pogody

Artyści z Odessy na scenie MOK

5 marca 2017 21:20

Narodowy Teatr Opery i Baletu z Odessy w swoim ogólnopolskim, marcowym tournée odwiedził również nasze nieduże miasteczko. Nieduże, ale - co wiadomo od dawna - pełne miłośników tego rodzaju występów.

Artyści z Odessy na scenie MOK

Nie dziwiło zatem, że sala Miejskiego Ośrodka Kultury była niemal pełna, a atmosfera dość uroczysta – nie co dzień mamy do czynienia z takim świętem muzyki i tańca, zresztą sama nazwa Narodowy Teatr Opery i Baletu z Odessy już brzmi wystarczająco dostojnie.

Prócz klasycznych utworów operowych, często wzbogaconych układami choreograficznymi, zabrzmiało jednak sporo kompozycji z lżejszego, musicalowego i rozrywkowego repertuaru (jak choćby piosenka “I will always love you”). Podobnie z tańcem – występy bynajmniej nie zawierały wyłącznie elementów klasycznego baletu.

Soliści zachwycali śpiewem – niemal każdy z nich, mimo młodego wieku, miał na swoim koncie indywidualne sukcesy, panie – dodatkowo również wschodnia urodą i barwnymi, ciągle zmieniającymi się kreacjami. Były momenty, gdy na scenie było naprawdę gęsto, kiedy do akcji wkraczał balet, a scena musiała pomieścić jednocześnie śpiewaków, zespół taneczny i całkiem sporą orkiestrę pod batutą Witalija Kowalczuka. Ale to właśnie te momenty zsynchronizowanego współistnienia na jednej scenie różnych form artystycznego wyrazu zapamięta się najlepiej. 

Na większy materiał z tego wydarzenia zapraszamy do najbliższego, środowego programu “Na skrzyżowaniu sztuk”.

 

NT24TV 05.03.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również