Kamery live
prognoza pogody

Areszt dla oszustów

26 stycznia 2019 15:09

Dziś Sąd Rejonowy w Nowym Targu orzekł o tymczasowym areszcie dla mężczyzn, którzy 9 stycznia wyłudzili od 76-letniej mieszkanki Waksmunda oszczędności życia. Kobieta straciła 52 tysiące złotych.

Areszt dla oszustów

Nowotarskim policjantom w ostatnich dniach udało się złapać 27-letniego mieszkańca Krakowa, 36-latka z powiatu Wielickiego oraz 21-latkę z Łodzi, którzy wyłudzali pieniądze metodą “na wnuczka”. Zatrzymani w nocy z środy na czwartek na terenie Krakowa to oszuści, którzy 9 stycznia br. oszukali 76-letnią mieszkankę Waksmunda na 52 tysiące złotych. Więcej szczegółów dotyczących zdarzenia znajdziecie tu:

Kolejne oszustwo metodą “na wnuczka”

W piątek cała trójka została doprowadzona do prokuratury, po czym usłyszała zarzuty oszustwa w ramach artykułu 286 par. 1 kodeksu karnego. Oszustom grozi od 6 miesięcy do nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Nowotarska prokuratura w piątek wnioskowała o areszt dla całej trójki w obawie, że podejrzani uciekną z kraju unikając sprawiedliwości. Wczoraj Sąd Rejonowy w Nowym Targu zadecydował o zastosowaniu wobec kobiety środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru. Dziś wymiar sprawiedliwości orzekł o tymczasowym areszcie dla dwójki mężczyzn na okres dwóch miesięcy. 

Niewątpliwie, to ogromny sukces funkcjonariuszy Policji z Nowego Targu. Przestępcy wyłudzający metodą “na wnuczka”, “na policjanta” itd. po oszustwie zazwyczaj znikają bez śladu i często nie udaje się  ich schwytać. Tym razem akcja policjantów zakończyła się powodzeniem. Więcej informacji w tej sprawie Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu przekaże w poniedziałek.

 

/ps/

redakcja 26.01.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również