Kamery live
prognoza pogody

Anna Jagoda Mrożek – nowotarżanka w czołówce

28 kwietnia 2016 19:34

Sundance Channel Shorts 2016 to konkurs, który przyciąga twórców animacji z całego świata dając im szansę pokazania swojej pracy na szerszym forum. W tegorocznej edycji konkursu uczestniczy nowotarżanka Anna Jagoda Mrożek.

Anna Jagoda Mrożek – nowotarżanka w czołówce

Mój tata w muzeum – to animacja lalkowa, ukazująca głęboką relację miedzy ojcem a córką. Nie tylko łączą ich więzy rodzinne, ale również zamiłowanie do sztuki. Możliwość przyglądania się procesowi tworzenia dzieł przez tatę jest dla dziewczynki odkrywaniem innego świata. Tata jest dla niej artystą, którego podziwia. Jest jej inspiracją i autorytetem. Specyficzne wykorzystanie w filmie techniki animacji lalkowej jest dla autorki próbą odnalezienia własnej drogi w świecie animacji a także uznaniem dla twórczości jej taty.

Animacja „Mój tata w muzeum” znalazła się w gronie dziesięciu najlepszych krótkometrażowych animacji i walczy o główną nagrodę publiczności. Nagrodą Jury jest premiera filmu na na Sundance Film Festival w Londynie.
Do 4 maja2016  można oddawać swój głos na fim Anny Marii Mrożek na stronie http://www.sundancechannel.pl/scshorts/ .
Anna Jagoda Mrożek została doceniona na wielu festiwalach i konkursach w Polsce oraz za granicą m.in. w Poznaniu, Gdyni, Warszawie, Krakowie, Rabce Zdrój, Nowym Targu oraz w Ameryce Południowej: FINC Festiwal Internacional de Cinema, Baia Formosa, Brazylia 2012.
Dwukrotnie uzyskała Stypendium Artystyczne Sapere Auso za szczególne osiągnięcia artystyczne w roku 2011 i 2012 oraz  Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku szkolnym 2012/2013.
Wszystkie filmy animowane, które stworzyła do tej pory powstawały w jej domowym warsztacie.

Tekst: MSX
Fot,: annajagodamrozek.blogspot.com

NT24TV 28.04.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również