Kamery live
prognoza pogody

Andrzej Gut-Mostowy – Sekretarzem Stanu Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii

19 listopada 2020 20:15

Premier Mateusz Morawiecki oficjalnie powołał dziś Andrzeja Guta-Mostowego na stanowisko Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii oraz Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów do spraw promocji polskiej marki. Andrzej Gut-Mostowy odebrał nominację z rąk wicepremiera i ministra rozwoju Jarosława Gowina. 

 

 

Andrzej Gut-Mostowy - Sekretarzem Stanu Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii
-Dziękuję Panu Premierowi Jarosławowi Gowinowi za docenienie mojej pracy oraz kompetencji i powierzenie misji kontynuowania rozpoczętych działań w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii – napisał wiceminister na oficjalnym profilu Fb – Jestem dumny, że mogę służyć mieszkańcom w tym wymagającym czasie.
 
Wiceminister dodał we  wpisie, że  ten rok jest trudny i wymagający, szczególnie dla przedsiębiorców prowadzących szeroko rozumianą działalność turystyczną, która jest podstawą gospodarki np. Podhala.
 
-W ostatnich miesiącach, jako wiceminister rozwoju ds. turystyki, koordynowałem działania pomocowe na rzecz branży turystycznej. Wprowadziliśmy bon turystyczny dla wszystkich dzieci w Polsce, a dla przedsiębiorców postojowe, zwolnienia z ZUS, mikropożyczki i wsparcie z PFR dla dużych przedsiębiorstw – wymienił. 
 
Andrzej Gut-Mostowy był już sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju, kiedy resortowi szefowała Jadwiga Emilewicz. Po jej odejściu poszerzono resort o pracę i technologię, i choć poseł z Podhala nadal pracował ministerstwie, do dnia dzisiejszego nie miał  ponownego, formalnego powołania na stanowisko wiceministra. 
 
źródło, fot. Andrzej Gut-Mostowy/Facebook
 
os 19.11.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również