Kamery live
prognoza pogody

Amerykański sen dla podhalańskich studentów

26 grudnia 2019 12:20
Wyciszenie Włącz dźwięk

Mają zapewnioną legalną pracę na terenie Stanów Zjednoczonych, opłacony bilet w dwie strony, ubezpieczenie na trzy miesiące, zakwaterowanie wraz z wyżywieniem oraz niezapomniane wspomnienia ze swoich podróży po Ameryce. Studenci Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej od teraz mogą wziąć udział w programach Camp Leaders oraz Resort Leaders.

Dla studentów Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu otwiera się możliwość na spełnienie amerykańskiego snu. Podhalańscy żacy mogą wziąć udział w Camp Leaders oraz Resort Leaders – dwóch programach łączących podróż za ocean ze zdobyciem płatnej, legalnej pracy na terenie Stanów Zjednoczonych.

 – To jest program przeznaczony dla studentów, którzy chcą doświadczyć czegoś więcej, wyjść ponad to jakie są normy, jakie jest minimum, którego się od nich oczekuje – mówi nam dr Krzysztof Trochimiuk, Prorektor ds. studenckich i kształcenia Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu.

Uczestnictwo w amerykańskich programach Work and Travel otwiera studentom nie tylko drzwi do poprawy języka obcego, ale również na rozwijanie nowych umiejętności. Jednocześnie Polacy nie muszą obawiać się pozostawienia samemu sobie za wielką wodą – w programach rokrocznie bierze udział kilka tysięcy studentów, m.in. z Polski.

 – Pokazujemy im tutaj gotową drogę, przetarte szlaki. Mogą iść i podążać za innymi – tłumaczy Michał Kłeczek, wiceprzewodniczący samorządu studenckiego PPUZ.

W specjalnie przygotowanych prezentacjach szczegółowo omawiających uczestnictwo w amerykańskich programach wzięli udział m.in. konsul Stanów Zjednoczonych Joel Fitch, a także uczestnicy poprzednich edycji programów.

– Mój camp jest położony w Adirondackach, czyli w pięknych górach w północnej części stanu Nowy Jork. Tam zostawiłam swoje serce, tam zawarłam międzynarodowe przyjaźnie – opowiada Aleksandra Guzik, wielokrotna uczestniczka Camp Leaders, obecnie ambasadorka amerykańskiego programu Work and Travel.

Biorąc udział w programie Camp Leaders uczestnicy trafią do jednego z wakacyjnych obozów dla dzieci, z kolei ci, którzy dołączą do programu Resort Leaders, zdobędą pracę w hotelu bądź restauracji. Najczęstsze obowiązki to zmywanie, gotowanie, sprzątanie, czy opiekowanie się dziećmi (…).

Więcej na temat amerykańskich programów dla studentów Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej znajdziecie w poniższym materiale video. Zapraszamy do oglądania!

/ps/

Piotr Starmach 26.12.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również