Kamery live
prognoza pogody

Ambulanse za 1 milion 100 tys. – już na szpitalnym parkingu

5 sierpnia 2020 15:49

NOWY TARG. Do Podhalańskiego Szpitala dotarły dwie karetki zakupione z unijnych środków w ramach „tarczy antycovidowej”. Stojąc na parkingu, czekają na skierowanie do pracy w zespole i podstacji.

Ambulanse za 1 milion 100 tys. – już na szpitalnym parkingu

Nowe i całkowicie wyposażone karetki na podwoziu volkswagena, nabyte dzięki szybkim decyzjom Zarządu Województwa, zostały właśnie odebrane w Krakowie.

Jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami dwóch z tych pięćdziesięciu karetek, które zostały zakupione dla województwa małopolskiego – mówi dyrektor Szpitala, Marek Wierzba. – Na pewno jedna z nich trafi do jednego ze stacjonujących w Szpitalu zespołów. Natomiast druga, ponieważ jest to ambulans przystosowany do trudniejszych warunków drogowych, również zimowych, pewnie trafi do którejś z naszych podstacji, gdzie będzie miała swoje zastosowanie: w Ochotnicy Dolnej czy w Krościenku. Na pewno będzie to poprzedzone dogłębną analizą potrzeb i możliwości wykorzystania tego sprzętu. 

Łączna wartość tych ambulansów sięga 1 miliona 100 tys. zł. Koszt zatem wysoki, ale wyposażenie – z najwyższej półki. dlatego karetki są dla Szpitala bardzo cennym i potrzebnym nabytkiem. Dlatego też tak cieszy ich pozyskanie.

(asz)

 

Anna Szopińska 05.08.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również