Kamery live
prognoza pogody

Alpejski Karnawał z “Chatką” (zdjęcia)

W sobotę, 9 lutego w Browarze Zadyma zagościł Alpejski Karnawał. Tym razem Chatka zaprosiła swoich przyjaciół na bawarską biesiadę. Serwowane było min. austriackie grzane wino, włoski aperol, gorąca szwajcarska czekolada oraz specjały kuchni bawarskiej i alpejskiej. Goście zachwycili kreacjami, a wspólna zabawa w tyrolskich klimatach zaowocowała  zebranymi środkami w kwocie 20 tys. złotych, które zostaną przeznaczone na rozbudowę  ośrodka, który w tym roku obchodzi swoje 30. urodziny. 

Alpejski Karnawał z

Deser zrobiony przez Maćka Spectrę Koźlakowskiego i Mikołaja Reya, zostanie zapamiętany na długo, a piwo warzone w Browarze Zadyma w pełni zaspokoiło potrzeby koneserów. Szefowa kuchni Pani Krystyna zabrała wszystkich w alpejską kulinarną podróż.

A Goście? A Goście przygotowali tak rewelacyjne stylizacje i stworzyli tak wyjątkową atmosferę, że organizatorzy jeszcze przez kilka tygodni nie dojdą do siebie z wrażenia. Skoczni Bawarczycy opanowali Zadymę, a DJ Janush zatrzymał ich na parkiecie do rana. Przyjaciele Chatki mają ogromne poczucie humoru, kreatywność i wielkie serca. Chatkowe tematyczne imprezy na stałe wpisały się w karnawałowy kalendarz na Podhalu i chyba są lubiane.

W tym roku udało się zebrać 20 000 zł, które zostaną przeznaczone na rozbudowę ośrodka  – tak, by wszystkie osoby niepełnosprawne intelektualnie, od maluchów po osoby dorosłe po 25 roku życia, mogły znaleźć w Chatce swoje miejsce.

Chatka w tym roku obchodzi swoje 30 – lecie. Jest to jedna z najstarszych na Podhalu organizacji pozarządowych. Przypominamy o możliwości przekazywania 1%. Warto wspierać lokalne organizacje, bo mogą realnie pomagać w swoim regionie, a my możemy korzystać z ich pomocy. Organizacje Pożytku Publicznego pomagają tam, gdzie brakuje wsparcia od instytucji państwowych.

Fundacja dla Chatki i Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną- Koło w Nowym Targu „Chatka”, składa ogromne podziękowania Browarowi Zadyma za gościnę, wszystkim sponsorom za vouchery i prezenty,, a Gościom za fantastyczną zabawę, stylizacje i hojność. Do zobaczenia za rok!

Chatkę można wspierać przekazując 1%

KRS 0000072049

oraz wpłacając na konto:

Fundacja Dla Chatki:

Ul. Kościelna 4

34-400 Nowy Targ

Bank PKO BP

52 1020 3466 0000 9702 0119 0909

Konto walutowe:

SWIFT    BPKOPLPW

IBAN      PL  23 1020 3466 0000 9302 0127 5726

Lista sponsorów i partnerów (kolejność przypadkowa):

Grand Hotel Stamary

Hotel Skalny Zakopane

Castorama Nowy Targ

WOJAS

Travelplanet.pl

Zadyma Browar

American Dreams health & beauty

Hotel Bania

Stylove Fashion

Medical Clinic Podhale

Jadłomania

Fitness Factory

WS Style Wierzbicki&Schmidt Nowy Targ

Wypożyczalnia U Olimpijczyka

Galeria kwiatów Camelia Ewa Sroka

Fanaberie

Lotnik

Hola Cuba

Ba-Bski Design

Łukasz Malinowski

Aleksandra Malinowska

Sfinks Fitnes Club

Piekarnia Trzcińscy sp.j

Fotobudka Profilówka

Wytwórnia Wyobraźni

Filmowi

Dj Janush

mat. nadesłane

fot. Grzegorz Krzystyniak

 

 

 

os 12.02.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

2 komentarze
Trojboista 21:01 12.02.2019

Cudowna impreza. Kto nie był niech żałuje ;)

sikorka 15:01 12.02.2019

CUDOWNA IMPREZA!! BRAWA DLA ORGANIZATORÓW!! DO ZOBACZENIA ZA ROK!!

Zobacz również