Kamery live
prognoza pogody

Alien Tiger – wyjątkowy gość na Nowotarskim Pikniku Lotniczym

15 lipca 2016 07:30
Wyciszenie Włącz dźwięk

Już niecały miesiąc dzieli nas od VIII Nowotarskiego Pikniku Lotniczego. Tym razem chcieliśmy poinformować o potwierdzonej wizycie Czeskich Sił Powietrznych. 13 i 14 sierpnia br. po raz pierwszy w historii będziemy mieli przyjemność gościć na naszym lotnisku Czeskie Siły Powietrzne, które zaprezentują się niezwykle widowiskową maszyną jaką jest Mi-24 pomalowany w motyw biomechaniki. 

 

Grafika na śmigłowiec została przygotowana specjalnie na prestiżowe ćwiczenia NATO Tiger Meet, które w tym roku odbywały się w Saragossie w Hiszpanii. Jedną z idei tego wydarzenia jest właśnie przylot maszyn bojowych pomalowanych w motyw tygrysa. Czesi zaprojektowali widowiskowe malowanie, które przedstawia biomechanicznego, futurystycznego tygrysa – nazywanego Alien Tiger. 

Maszynę tą do tej pory można było zobaczyć tylko w Hiszpanii. Pomimo wielu imprez, które miały już miejsce w Europie, na pokazy latała inna wersja śmigłowca. Nowy Targ będzie zatem kolejnym miejscem, gdzie wyląduje Alien i zaprezentuje się dla nowotarskiej publiczności, w każdym z dwóch dni. 

Podczas VIII Nowotarskiego Pikniku Lotniczego gościć będziemy kilkadziesiąt statków powietrznych, nie tylko z Polski, ale i z zagranicy. Na niebie zaprezentuje się jeden z najlepszych akrobatów świata – Węgier Zoltan Veres, będzie również najstarszy zarejestrowany w Polsce samolot – Boeing Stearman. Wojsko Polskie zapowiedziało swój udział prezentując śmigłowce Mi-24 z 56. Bazy Lotniczej w Inowrocławiu w pokazie dynamicznym. 

Jednym słowem, będzie się działo. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na nowotarskie lotnisko w dniach 13-14 sierpnia br. 

/p

zdjęcia: Tomasz Lechowski

Film o tym jak powstała ta maszyna:

NT24TV 15.07.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również