Kamery live
prognoza pogody

Aleksandra Wojtaszek o Chorwacji

9 stycznia 2024 09:05

Kolejne spotkanie w ramach cyklu „MCK na walizkach” już 18 stycznia (czwartek) o godz.18.00, kiedy to Aleksandra Wojtaszek, autorka rewelacyjnej książki „Fjaka. Sezon na Chorwację”, opowie oczywiście o Chorwacji. Wstęp wolny.

Aleksandra Wojtaszek o Chorwacji

Aleksandra Wojtaszek (ur. 1991) – bałkanistka, dziennikarka i tłumaczka. Ma doktorat z literaturoznawstwa, wykłada w Instytucie Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autorka książki “Fjaka. Sezon na Chorwację”, za którą otrzymała Nagrodę im. prof. Jerzego Skowronka oraz nominację do finału konkursu Grand Press na Książkę Reporterską Roku 2023 oraz monografii naukowej Topografie przestrzeni wyobrażonych. Serbska i chorwacka fantastyka gatunkowa. Publikuje m.in. w „Tygodniku Powszechnym” i „Herito”. Stypendystka międzynarodowego programu Connecting Emerging Literary Artists 2019–2023 i laureatka Nagrody Krakowa Miasta Literatury UNESCO.

Miejskie Centrum Kultury w Nowym Targu

ag 09.01.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również