Aleksandra Król ósmą zawodniczką świata!

5 lutego 2019 23:25
W Park City w Stanach Zjednoczonych trwają Snowboardowe Mistrzostwa Świata. W pierwszym dniu rywalizowano w slalomie gigancie, w drugim w slalomie równoległym.

W tej pierwszej konkurencji do finałowej 16 przebili się Aleksandra Król i Oskar Kwiatkowski. Oboje jednak odpadli już w 1/8. Król, która w kwalifikacjach zajęła 13 miejsce, przegrała z późniejszą brązową medalistką Szwajcarką Ladinie Jenny i uplasowała się na 14 pozycji. Z kolei Kwiatkowski (5 w kwalifikacjach) nie sprostał Rosjaninowi Vicowi Wildowi i w końcowej klasyfikacji zajął 10 miejsce.

W slalomie równoległym Król ponownie dostała się do finału ( z 7 czasem w kwalifikacjach) i w 1/8 pokonała Rosjankę Milenę Bykową. W pojedynku o wejście do „strefy medalowej” Polka po zaciętej walce przegrała z Ukrainką Annamarii Danch. Król ostatecznie zajęła 8. miejsce i wyrównała swój najlepszy wynik w karierze startów na mistrzostwach świata sprzed dwóch lat z Sierra Nevada.