Kamery live
prognoza pogody

Aleja Solidarności z pęknięciami

23 lutego 2020 12:55

Aleja Solidarności, choć remontowana 4 lata temu, już pełna jest pęknięć i ubytków. Jak się okazuje, powodem takiego stanu rzeczy jest obecność betonowych płyt w podbudowie drogowej – to pozostałość tzw. starej zakopianki, której przebieg prowadził właśnie obecną Aleją Solidarności. 

Aleja Solidarności z pęknięciami

Interpelację o wykonanie remontu szosy na Alei Solidarności na odcinku od Podtatrzańskiej do Szaflarskiej złożył radny Paweł Liszka.

-Jest zadziwiające, ze nowo wybudowane czy wyremontowane drogi tak szybko się degradują – zwraca uwagę z swoim piśmie skierowanym do burmistrza miasta. 

Wiadomo, że remont Al. Solidarności na odcinku od ul. Podtatrzańskiej do ul. Szaflarskiej został wykonany w 2015 roku. Odbioru końcowego robót dokonano dokładnie 20 października 2015, a ich zakres obejmował jedynie wymianę nawierzchni asfaltowej jezdni wraz z miejscowym frezowaniem.

-Aleja Solidarności, która uprzednio była częścią “starej zakopianki”, wybudowana była z płyt betonowych, które w kolejnych latach służyły jako element podbudowy pod nakładki z asfaltobetonu oraz ostatnio wykonanej w 2015 roku. Pojawiające się pęknięcia poprzeczne są wynikiem obecności płyt betonowych w podbudowie drogowej. Biorąc pod uwagę fakt, że droga posiadała liczne ubytki i stanowiła zagrożenie dla jej użytkowników oraz charakter drogi i dostępne środki finansowe w budżecie miasta, został przeprowadzony w 2015 r. remont nawierzchni polegający tylko na wykonaniu nakładki z asfaltobetonu celem polepszenia komfortu użytkowników drogi – wyjaśnił szczegółowo burmistrz Grzegorz Watycha w odpowiedzi na interpelację radnego. 

Zapewnił jednocześnie, że w okresie wiosennym będzie przeprowadzony przegląd drogi i wówczas zostaną podjęte decyzje w kwestii pęknięć poprzecznych jezdni.

/os

os 23.02.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również