Kamery live
prognoza pogody

Akumulatory w rowerze elektrycznym – przyczyną pożaru na ul. Podhalańskiej

17 czerwca 2021 08:48

Zwarcie instalacji akumulatorów w rowerze elektrycznym – to przyczyna pożaru, do jakiego doszło wczoraj w piwnicy jednego z bloków przy ul. Podhalańskiej w Nowym Targu. Choć sam pożar nie był duży i został szybko ugaszony, jedna osoba odniosła poważne obrażenia w postaci oparzeń II stopnia. 

Akumulatory w rowerze elektrycznym - przyczyną pożaru na ul. Podhalańskiej

– Około godziny 19.30 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze w bloku na ul. Podhalańskiej – podaje szczegóły mł. bryg. Piotr Krygowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu – Okazało się, że pożar był w piwnicy, a osoba, która tam przebywała była zagrożona. Z piwnicy wydostali mężczyznę świadkowie, kiedy  przyjechaliśmy, to osoba była już na zewnątrz, została przekazana karetce pogotowia i zabrana do szpitala. 

Przyczyna pożaru została określona – było nią zwarcie instalacji akumulatorów w rowerze elektrycznym.

-Ten pan, który tam był poszkodowany, naprawiał rower elektryczny. Akumulatory, które były w tym rowerze zapaliły się i objęły część piwnicy, w której on się znajdował –  mówi Piotr Krygowski – Na miejscu pojawiło się 6 zastępów straży pożarnej. Pożar został szybciutko ugaszony, więc nie był zbyt duży, działania zakończyły się po godzinie, ale osoba była bardzo poszkodowana, bo oparzenia II stopnia to już są poważne oparzenia – zaznacza. 

Pożar w bloku. Jedna osoba ciężko ranna

os 17.06.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również