Kamery live
prognoza pogody

Aktywne i twórcze poznawanie Orawy, Spiszu i Podhala

23 czerwca 2016 10:49

Celem zadania jest stworzenie 10 questów dla miast i gmin powiatu nowotarskiego ( Rabka-Zdrój, Nowy Targ, Szczawnica oraz gminy: Jabłonka, Lipnica Wielka, Czorsztyn, Krościenko, Czarny Dunajec, Łapsze Niżne, Raba Wyżna).

Aktywne i twórcze poznawanie Orawy, Spiszu i Podhala

   Questing to rodzaj gry polegającej na odkrywaniu dziedzictwa miejsca i tworzeniu nieoznakowanych szlaków, którymi można wędrować kierując się informacjami zawartymi w wierszowanych wskazówkach. W wielu elementach gra ta przypomina podchody i harcerskie gry patrolowe oraz gry miejskie. Od gier miejskich questy odróżnia bezobsługowość, a od podchodów dodatkowo też to, iż są one ściśle związane z konkretnymi miejscami i mają funkcje edukacyjne.

   Celem questingu jest rozwijanie poczucia tożsamości z danym regionem, szukanie wyjątkowości w ciekawych i zupełnie zwyczajnych miejscach, upowszechnianie wyjątkowych miejsc wyróżniających się krajobrazem, przyrodą, czy dziedzictwem kulturowym. Poza elementami edukacyjnymi, questing może pełnić również funkcje czysto rozrywkowe. To jednocześnie ciekawa metoda promocji regionów lub obiektów w myśl zasady: „nauka przez zabawę”.

   Realizacja projektu korzystnie wpłynie na wzmocnienie więzi społecznych, ponieważ przygotowanie questów będzie wymagało współpracy w ramach lokalnych społeczności. W efekcie powstanie nowy produkt turystyczny, dzięki któremu mieszkańcy powiatu nowatorskiego, jak również turyści odwiedzający ten obszar będą mogli aktywnie i twórczo spędzać czas oraz poznać lokalne dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe.

Na projekt Aktywne i twórcze poznawanie Orawy, Spiszu i Podhala można głosować tutaj.

oprac. MSX
fot. nowotarski.pl

NT24TV 23.06.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również