Kamery live
prognoza pogody

Akcja szczepień przeciwko COVID-19 w Krościenku nad Dunajcem

19 czerwca 2021 13:19

Dzięki akcji „Szczepimy się od Giewontu po Pustynię Błędowską” w ubiegły weekend zaszczepiło się blisko 2700 osób. Na mapie weekendowych punktów szczepień pojawi się kolejna lokalizacja. Tym razem takie plenerowe punkty zostaną uruchomione w sercu Pienin – w Krościenku nad Dunajcem.

Akcja szczepień przeciwko COVID-19 w Krościenku nad Dunajcem

W sobotę i niedzielę 19 i 20 czerwca 2021 r. będzie można się tam zaszczepić przeciw COVID-19 jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson. Aby przyjąć szczepionkę, wystarczy przyjść z dowodem osobistym i zaczekać na swoją kolej – bez wcześniejszego zapisywania się na konkretny termin czy godzinę.

– Zapraszam do skorzystania z tej możliwości. Mamy okazję połączyć przyjemne z pożytecznym. W Małopolsce wykonano już 2 133 110 szczepień. Od 1 do 17 czerwca podano 499 117 preparatów przeciw COVID-19, czyli więcej niż w kwietniu. Liczba szczepień wyniosła wtedy 443 226. Jesteśmy na ostatniej prostej. Dlatego tak ważne jest zaangażowanie samorządów w promowanie szczepień na poziomie lokalnym. Dziękuję wszystkim, którzy aktywnie włączają się w te działania. W ten weekend w szczególności zapraszamy do szczepień nad Dunajcem! – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

W Krościenku szczepienia będzie wykonywał Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu. Miejsce szczepień będzie zlokalizowane obok Amfiteatru „Pod Wierzbą”.

Akcja rozpocznie się w sobotę 19 czerwca o godzinie 10.00. Szczepienia będą kontynuowane również w niedzielę od godz. 10.00. Przewidujemy, że w sobotę i niedzielę szczepienia potrwają do godziny 17.00.

– Akcja szczepień w Krościenku powstała z inicjatywy Wojewody Małopolskiego, Pana Łukasza Kmity, i wpisuje się w Narodowy Program Szczepień. Jako pieniński samorząd chętnie włączyliśmy się w akcję szczepień organizowaną w województwie małopolskim. Właśnie w najbliższą sobotę organizujemy plenerową imprezę „Wianki na Dunajcu”, podczas której będzie okazja do zaszczepienia się. Zachęcam do zaszczepienia mieszkańców i turystów, którzy w tym czasie odpoczywają w urokliwym Krościenku nad Dunajcem – apeluje wójt gminy Krościenko nad Dunajcem Jan Dyda.

/źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie/

Piotr Starmach 19.06.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również