Kamery live
prognoza pogody

Akcja ratunkowa w Pieninach

30 stycznia 2021 12:57

Wczoraj wieczorem ratownicy grupy podhalańskiej GOPR udzielali pomocy, która uskarżała się na ból w klatce piersiowej. W trakcie akcji ratunkowej u poszkodowanej doszło do zatrzymania krążenia, szczęśliwie udało się uratować kobietę.

Akcja ratunkowa w Pieninach

Fot. Grupa Podhalańska GOPR

Wczoraj po godzinie 18:00 do ratowników Grupy Podhalańskiej GOPR dotarło zgłoszenie o kobiecie z bólem w klatce piersiowej w jednym z przysiółków Szczawnicy – Przysłop.

– “Po dojeździe na miejsce kobieta przytomna, zgłasza ból w klatce piersiowej – relacjonują ratownicy GOPR. – Podczas badania poszkodowana wymiotuje i zgłasza coraz większy ból w klatce piersiowej”.

Podjęto decyzję o transporcie poszkodowanej do doliny, gdzie czekała wezwana wcześniej załoga ZRM. Poszkodowana została przekazana do karetki w stanie ogólnym dobrym, przytomna, będąca w kontakcie. Cały czas zgłaszała bardzo duży ból w klatce.

Po przekazaniu zespołowi ratownictwa medycznego i próbie odjazdu u kobiety doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Ratownicy wraz z załogą ZRM podjęli resuscytację. Szczęśliwie udało się odratować poszkodowaną. Następnie kobieta trafiła do szpitala, gdzie przechodzi szereg badań.

/źródło: Grupa Podhalańska GOPR/

Piotr Starmach 30.01.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również