Kamery live
prognoza pogody

Akcja “Mini Akademia dla Alpa Spei”

23 listopada 2016 14:21

Przedświąteczny czas to okres bogaty w szczytne akcje charytatywne. Jedną z nich jest organizowana przez Mini Akademię akcja angażująca do wspólnej pracy rodziców wraz z dziećmi. Polega na własnoręcznym wykonaniu ozdoby choinkowej, przyniesienie jej do dnia 30 listopada budynku MOK w Nowym Targu. Ozdoba zostanie przekazana do Hospicjum Alma Spei, które sprzedając je na swoich świątecznych kiermaszach pozyska fundusze dla podopiecznych.

Akcja

“Alma Spei” to Hospicjum dla nieuleczalnie chorych dzieci z woj. małopolskiego, które od 2008 roku jest organizacją pożytku publicznego. Misją Hospicjum jest zapewnienie profesjonalnej, wszechstronnej domowej opieki medycznej, stworzenie radości dzieciństwa i optymalnych warunków dla bliskich na bycie z dzieckiem do końca. Obecnie pod opieką Hospicjum jest 42 podopiecznych. Hospicjum dba o to, aby chore dzieci, ich zdrowe rodzeństwo i rodziny miały jak najwięcej okazji do uśmiechu, wspólnego cieszenia się chwilą i kolekcjonowania miłych wspomnień. Dlatego organizuje dla nich urodziny, mikołajki, spotkania integracyjne i wycieczki. W miarę możliwości wspiera też rodziny wielodzietne, które na skutek choroby jednego z dzieci, znalazły się w trudnej sytuacji materialnej.

źródło: MOK Nowy Targ

NT24TV 23.11.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również