Kamery live
prognoza pogody

Akcja krwiodawstwa podczas Finału WOŚP

W trakcie 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa zorganizowana przez klub hdk Kropla. W ciągu pięciu godzin akcji Panie z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu pobrały krew od 39 dawców. Łącznie zebrano 17,55 litrów krwi! Wielu z dawców po raz pierwszy zdecydowało się na ten gest.

Akcja krwiodawstwa podczas Finału WOŚP
Aby oddać dzisiaj krew zgłosiło się ponad 50chętnych, jednak przebyte choroby i stan zdrowie nie pozwolił wszystkim aby oddać krew.
Wszyscy dawcy otrzymali pamiątkowy kubek oraz opaskę odblaskową ufundowaną od firmy Akcja Serca, pamiątkową smycz i Voucher na baseny termalne od Gorącego Potoku.
Organizatorzy składają za pośrednictwem mediów podziękowania za ufundowanie pamiątek dla krwiodawców, a także dla firm które już od lat wspierają rozwój krwiodawstwa: FPH Steskal z Nowego Targu, oraz Kinga Pienińska z Krościenka.
 
mat. prasowe

os 15.01.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Maciej 16:28 15.01.2018

Dlaczego nikt nie panięta o starych krwiodawcach?

Zobacz również