Kamery live
prognoza pogody

Agresywny 25-latek z narkotykami

2 czerwca 2021 15:04

Mieszkaniec gminy Czarny Dunajec posiadał środki odurzające, a podczas interwencji znieważył funkcjonariuszy i stosował groźby bezprawne, w celu zmuszenia do odstąpienia od wykonywanych przez nich czynności służbowych. Za popełnione przestępstwa mężczyzna odpowie przed sądem.

Agresywny 25-latek z narkotykami
 
W piątek późnym wieczorem policjanci z Komisariatu Policji w Czarnym Dunajcu otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie leżącym na jednej z ulic w Czarnym Dunajcu. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce, mężczyzna zaczął nagle uciekać, nie reagując na polecenia zatrzymania się. Po krótkim pościgu został ujęty. Uciekinierem okazał się 25-latek z gminy Czarny Dunajec.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna próbował dostać się na teren jednej z pobliskich posesji, a kiedy mu się to nie udawało krzyczał i biegał po ulicy, przewracał się i kładł na jezdni lub na chodniku. 25-latek był bardzo agresywny w stosunku do policjantów, stawiał czynny oraz bierny opór. Aby obezwładnić agresora funkcjonariusze użyli środków przymusu bezpośredniego. Pomimo założonych kajdanek nadal szarpał się i nie wykonywał poleceń mundurowych. Ponadto kilkukrotnie znieważył interweniujących policjantów oraz groził im. Szybko wyjaśnił się powód agresywnego zachowania 25-latka i ucieczki przed policjantami. W kieszeni jego spodni funkcjonariusze znaleźli  9 woreczków strunowych z zawartością po około 1 grama białego proszku w każdym. Po sprawdzeniu narkotestem okazało się, że to mefedron. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do nowotarskiej komendy. Następnego dnia usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających, znieważenia i  stosowania groźby bezprawnej, w celu zmuszenia do odstąpienia od wykonywanych przez policjantów czynności służbowych. Za popełnione przestępstwa, grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.  

os 02.06.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również