Kamery live
prognoza pogody

Adwokaci ds. spalania odpadów

30 kolejnych kontroli nieruchomości, wyrok i grzywna w wysokości 4 tys. złotych plus 520 zł kosztów sądowych za spalanie odpadów – to efekt kontroli, jakie pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta przeprowadzili w grudniu br. Pojawił się jednak pewien problem, znacząco wydłużający całą procedurę – prawnicy zaczęli bowiem specjalizować się w sprawach kar za spalanie odpadów. 

Adwokaci ds. spalania odpadów

Sprawy dotyczące nieprzestrzegania przepisów o ochronie środowiska w zakresie spalania odpadów trafiają do Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Nowym Targu. Dowodem w sprawie jest w takich przypadkach pobrana przez pracowników Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta i zbadana w akredytowanym laboratorium próbka popiołu, w której stwierdzona jest zawartość niedozwolonych substancji.  Wraz z kierowaniem coraz większej ilości tego typu spraw do sądu, pojawili się adwokaci gotowi bronić trucicieli. Dla pracowników magistratu jest to pewien problem.

Nie wiem co będzie dalej, bo adwokaci zaczynają się specjalizować w tego typu sprawach, jak kary za palenie śmieci. Z jednym takim delikwentem żeśmy się “potykali” pół roku. Tak to wygląda – przyznaje naczelnik Dariusz Jabcoń.

Sprawa jest problematyczna o tyle, że  urzędnicy, nie mając możliwości mandatowania, nie mają innej drogi załatwienia sprawy, niż poprzez sąd. 

/os

os 30.12.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Nowotarżanie 00:40 30.12.2018

To może niech Ci prawnicy, ktorzy bronią palaczy sami, badz ich rodziny zaczną chorowac! Pieniądze za prowadzenie tych spraw sa ważniejsze!

Zobacz również