Kamery live
prognoza pogody

„Absurd nie czytać” w Bibliotece Pedagogicznej – Noc kreatywnych atrakcji

15 października 2023 13:47

NOWY TARG. W nowotarskiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu miało miejsce jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu imprez bibliotecznych. Podczas Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek pod hasłem „Absurd nie czytać” biblioteka zamieniła się w krainę literackiego absurdu.

„Absurd nie czytać” w Bibliotece Pedagogicznej – Noc kreatywnych atrakcji

W niebanalny klimat wydarzenia wprowadzał sam wystrój biblioteki. Zabawne plakaty w niecodziennej konfiguracji, Galeria Absurdu pełna bibliotecznych i książkowych memów oraz materiały promocyjne Nocy Bibliotek wyeksponowane na wiele niezwykłych sposobów. Po projekcji udostępnionego przez organizatora filmu, pt. „Pamiętniki Tatusia Muminka”, impreza ruszyła pełną parą. Każdy z odwiedzających przekonał się, że potrafi rysować oraz wykonać zakładkę w postaci stworaka-absurdaka. Z kolei przy pomocy kart i kostek kreatywnych uczestnicy wymyślali swoje własne opowiadania. Nie zabrakło także intrygujących i na różne sposoby absurdalnych propozycji książkowych z oferty biblioteki.

Przygotowano także mnóstwo łamigłówek słownych i gier logicznych. Uczestnicy mogli zapoznać się z różnymi rodzajami pisma i popraktykować sztukę kaligrafii. Najmłodszych zainteresowały pokazy japońskiego teatrzyku kamishibai. Była także moc gier i zabaw z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, drukarki 3D oraz zabawek z elementami technologii sztucznej inteligencji. Największym zainteresowaniem jednak cieszyły się zawody w pluciu do plakatu Nocy Bibliotek (kto był, ten wie!). Dzięki szczodremu wsparciu sponsorów wieczór obfitował w fantastyczne nagrody i pyszny poczęstunek.

Tegoroczną Noc Bibliotek w Bibliotece Pedagogicznej w Nowym Targu z pewnością można uznać za bardzo udaną, czego dowodzi liczna frekwencja uczestników i ich pełne uśmiechu twarze. Spotkanie odbyło się w klimacie twórczej zabawy z dużą domieszką absurdalnego humoru.Po raz kolejny udowodniono, że biblioteka to przestrzeń dla kreatywności, pasji, wyobraźni, inspirujących rozmów, spotkań i aktywności. Oby więcej takich imprez, które przypominają nam, że czytanie i literatura mogą być naprawdę absurdalnie fascynujące!

Oprac. Anna Wróbel – PBW w Nowym Sączu, filia w Nowym Targu

Anna Szopińska 15.10.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również