Nowe utrudnienia na zakopiance. Ruszają prace przy kładce w Myślenicach
Od poniedziałku kierowcy podróżujący zakopianką muszą liczyć się z utrudnieniami w Myślenicach. Drogowcy wprowadzą zwężenia jezdni w obu kierunkach i zamkną jeden z lewoskrętów. Zmiany są związane z końcowym etapem budowy nowej kładki dla pieszych i węzła drogowego.

Kierowców podróżujących zakopianką czekają utrudnienia w rejonie Myślenic. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiedziała zmianę organizacji ruchu w pobliżu nowej kładki dla pieszych koło Cmentarza Żydowskiego.
Jak informuje Kacper Michna, rzecznik krakowskiego oddziału GDDKiA, prace rozpoczną się w poniedziałek 8 czerwca około godziny 8.00.
– W poniedziałek zwęzimy jezdnię w kierunku Zakopanego do jednego pasa, a we wtorek zwęzimy drogę prowadzącą w kierunku Krakowa. Będziemy usuwać stare oznakowanie na DK7 i malować nowe. W razie niekorzystnej pogody prace mogą się przedłużyć do środy. Wieczorem i nocą będziemy przywracać ruch oboma pasami w każdym kierunku. Zamkniemy również lewoskręt koło kładki – mówi Michna.
Nowa organizacja ruchu związana jest z końcowym etapem budowy węzła Myślenice. Inwestycja ma przede wszystkim poprawić płynność ruchu na jednym z najbardziej obciążonych odcinków zakopianki. Dzięki budowie bezkolizyjnego węzła zniknie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu DK7 z ulicą Sobieskiego.
W ramach inwestycji powstały nowe pasy umożliwiające wygodniejszy wjazd i zjazd z zakopianki. Ważnym elementem przedsięwzięcia jest również budowana kładka dla pieszych w rejonie Cmentarza Żydowskiego. Po jej oddaniu zlikwidowane zostanie dotychczasowe przejście przez ruchliwą drogę krajową.
Węzeł w Myślenicach to kolejny etap modernizacji zakopianki prowadzonej przez GDDKiA. W ostatnich latach powstały już bezkolizyjne węzły w Mogilanach, Głogoczowie, Gaju i Krzyszkowicach. Trwa budowa skrzyżowania bezkolizyjnego w Libertowie, a niedawno ogłoszono przetarg na budowę nowego węzła w Jaworniku.
Jeszcze przed wakacjami kierowcy i piesi mają skorzystać z gotowej kładki w Myślenicach, która będzie trzecią tego typu konstrukcją oddaną przy zakopiance po obiektach w Mogilanach i Głogoczowie.
Komentarze