Za nami Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin (GALERIA zdjęć Pawła Kosa)
W dniu 20.11.2022 roku odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin o Puchar Starosty pod patronatem Burmistrza Miasta Nowego Targu. Turniej został zorganizowany przez Stowarzyszenie Sportowe Karate Yokozuna w Nowym Targu pod przewodnictwem sensei Ewy Pawlikowskiej 4 dan.
W turnieju wzięło udział 302 zawodników i zawodniczek z 22 ośrodków tj: SKK Yokozuna Nowy Targ, ARS Limanowa , KKS Stara Wieś, KS BUDO Krosno, NKKK Niepołomice, TKKK Zakopane, KSKK SEIKEN Tarnów, Kumite Niebieszczany, KSKK Inpakuto Łukowica, KKKS Skała, KMKK Bibice, Saiha- Przemyśl , Najduch Dojo Katowice, Satori Kraków , UKS Karate Kasai Mazańcowice, LKKK Liszki, WKKK Wieliczka, BKKK Biecz, Kyokushin Lesko, SKKK Skawina, ZKKK Czerwienne.
Otwarcia Turnieju dokonał pan Paweł Liszka – radny Rady Miasta Nowego Targu – dyrektor Banku Santander oddział w Nowym Targu. Sędzią głównym turnieju była sensei Ewa Pawlikowska.
Turniej odbył się na trzech matach. Zawodnicy rywalizowali w konkurencji kata z podziałam na kategorie wiekowe oraz konkurencji kumite z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe – z czego najmłodsi oraz początkujący adepci walczyli w formule noncontact, natomiast pozostali zawodnicy walczyli w formule kontaktowej light, semi i full contakct.
Najlepszym zawodnikiem turnieju z największym duchem walki został Paweł Rossa z klubu Najduch Dojo Katowice, natomiast tytuł najlepszej zawodniczki przyznano Zuzannie Mroczce z SSK Yokozuna Nowy Targ. Turniej przebiegł bardzo sprawnie, za co Stowarzyszenie Yokozuna składa ogromne podziękowania rodzicom – wolontariuszom oraz sędziom. Turniej został zorganizowany częściowo ze środków pochodzących z dotacji Gminy Miasto Nowy Targ w kwocie 2000 zł. Współorganizatorem turnieju był Starosta Nowotarski natomiast podmiotami wspierającymi byli: firma Decathlon, willa Teosiówka, firma Błażusiak – producent ubrań roboczych i pokrowców do samochodów, Restauracja Góralsko Strawa Zbigniew Steskal, Delikatesy Ryszard Steskal, Santander Bank, Terma Bania, Termy Gorący Potok i Piekarnia-Cukiernia Piotr Żarnecki.
WYNIKI:
Kata dziewcząt do rocznika 2013 | Kata chłopców do rocznika 2013 | ||||
1 | Kinga Zarabska | Inpakuto – Łukowica | 1 | Bartłomiej Wójciak | SSK Yokozuna Nowy Targ |
2 | Oliwia Chwastek | WWWK – Wieliczka | 2 | Patryk Wójciak | SSK Yokozuna Nowy Targ |
3 | Alicja Kożuch | Inpakuto – Łukowica | 3 | Hubert Kaczor | SSK Yokozuna Nowy Targ |
3 | Alicja Rodak | Saiha – Przemyśl | 3 | Andrij Ivakh | BKKK – Biecz |
Kata kadetek | Kata kadetów | ||||
1 | Iga Sarnecka | WKKK – Wieliczka | 1 | Jan Kamiński | SSK Yokozuna Nowy Targ |
2 | Zofia Korneusz | BKKK – Biecz | 2 | Wojciech Solarz | BBK Biecz |
3 | Dominika Kocoń | UKS Kasai – Mazańcowice | 3 | Krystian Kądziołka | ARS Limanowa |
3 | Jagoda Acela | BKKK – Biecz | 3 | Igor Płaczek | BKKK – Biecz |
Kata młodziczek | Kata młodzików | ||||
1 | Lena małysz | Budo Krosno | 1 | Michał Matykiewicz | WKKK – Wieliczka |
2 | Wiktoria Piszczek | UKS Kasai – Mazańcowice | 2 | Sebastian Bukowski | WKKK – Wieliczka |
3 | Zając Kinga | SSK Yokozuna – Nowy Targ | 3 | Michał Liberski | TKKK – Zakopane |
3 | Patrycja Bobak | BKKK – Biecz | 3 | Maciej Pukała | Satori Kraków |
Kata juniorek młodszych | Kata juniorów młodszych | ||||
1 | Magdalena Zięba | Inpakuto – łukowica | 1 | Rossa Paweł | Najduch Dojo – Katowice |
2 | Milena Zander | KMKK – Bibice | 2 | Franciszek Kamiński | SSK Yokozuna Nowy Targ |
3 | Nina Liśkiewicz | Najduch Dojo – Katowice | 3 | Karol Janasik | Najduch Dojo – Katowice |
3 | Agnieszka Godek | WKKK – Wieliczka | 3 | Kacper Janas | BKKK – Biecz |
Kata juniorek | Kata juniorów | ||||
1 | Zuzanna Mroczka | SSK Yokozuna Nowy Targ | 1 | Jakub Łowisz | ZKKK – Czerwienne |
2 | Vanessa Staroń | BKKK – Biecz | 2 | Wiktor Wygrecki | Inpakuto – Łukowica |
3 | Julia Burczyk | Najduch Dojo – Katowice | 3 | Miłosz Fuchs | Najduch Dojo – Katowice |
3 | Natalia Janik | SKKK – Skawina | 3 |
Kata i seniorów i seniorek open | |||||
1 | Julia Wołtosz | BKKK Biecz | |||
2 | Szymon Dzięcioł | Najduch Dojo – Katowice | |||
3 | Szymon Mrozowski | KSKK Seiken – Tarnów | |||
3 | Szymon Wida | SKK Yokozuna Nowy Targ |
KUMITE
Kumite noncontact chłopców do rocznika 2017 | Kumite noncontact dziewcząt do rocznika 2016 | ||||
1 | Marcel Sulanowski-Pawlikowski | SSK Yokozuna Nowy Targ | 1 | Magda Zając | SSK Yokozuna Nowy Targ |
2 | Maciej Kaczor | SSK Yokozuna Nowy Targ | 2 | Weronika Klocek | SSK Yokozuna Nowy Targ |
3 | Jan Zając | SSK Yokozuna Nowy Targ | 3 | Milena Chwastek | WKKK Wieliczka |
3 | Igor Parzygnat | SSK Yokozuna Nowy Targ | 3 | Martyna Sowa | SSK Yokozuna Nowy Targ |
Kumite noncontact chłopców rocznik 2016 | Kumite noncontact dziewcząt rocznik 2015 | ||||
1 | Kajetan Wójcik | SSK Yokozuna Nowy Targ | 1 | Iga Dzwolak | TKKK Zakopane |
2 | Janusz Bartosz | KKS Stara Wieś | 2 | Julia Woźniak | KKS Stara Wieś |
3 | Szymon Pępek | SSK Yokozuna Nowy Targ | 3 | Nadia Kęska | KKS Stara Wieś |
3 | Oskar Karpiel | ZKKK – Czerwienne | 3 | Emilia Biedroń | KKS Stara Wieś |
Kumite noncontact chłopców rocznik 2015 | Kumite noncontact dziewcząt rocznik 2014 | ||||
1 | Stanisław Gąsienica | ZKKK – Czerwienne | 1 | Magdalena Semla | ZKKK Czerwienne |
2 | Franciszek Bednarz | ZKKK – Czerwienne | 2 | Alicja Kopytko | SSK Yokozuna Nowy Targ |
3 | Bartosz Pałka | KKS Stara Wieś | 3 | Łucja Klocek | SSK Yokozuna Nowy Targ |
3 | Szymon Wojciechowicz | Satori Kraków | 3 | Magdalena Polakiewicz | ZKKK Czerwienne |
Kumite noncontact chłopców roczniki 2014-2012 | Kumite noncontact dziewcząt roczniki 2013-2012 | ||||
1 | Antoni Porębski | NKKK Niepołomice | 1 | Alicja Matykiewicz | WKKK Wieliczka |
2 | Antoni Stańco | TKKK Zakopane | 2 | Oliwia Chwastek | WKKK Wieliczka |
3 | Olaf Jawor | KKS Stara Wieś | 3 | Małgorzata Czarnecka | WKKK Wieliczka |
3 | Piotr Cieślak | WKKK Wieliczka | 3 | Maria Korczak | TKKK Kościelisko |
Kumite dziewcząt roczniki 2014-2013 -30 kg | Kumite dziewcząt roczniki 2014-2013 +30 kg | ||||
1 | Zuzanna Papier | Satori Kraków | 1 | Maja Klemens | UKS kasai Mazańcowice |
2 | Nikola Sikoń | KKS Stara Wieś | 2 | Zofia Habda | NKKK Niepołomice |
3 | Łucja Mrugała | ZKKK Czerwienne | 3 | Gaja Grohover | Satori Kraków |
3 | Maja Gąsienica | ZKKK Czerwienne | 3 | Martyna Komperda | ZKKK Czerwienne |
Kumite chłopców roczniki 2014-2013 -30 kg | Kumite chłopców roczniki 2014-2013 +30 kg | ||||
1 | Mikołaj Kluba | NKKK Niepołomice | 1 | Bartłomiej Wójciak | SSK Yokozuna Nowy Targ |
2 | Hubert Kaczor | SSK Yokozuna Nowy Targ | 2 | Marcin Wyrostek | SSK Yokozuna Nowy Targ |
3 | Jan Owsianik | Kyokushin Lesko | 3 | Kewin Lachor | ARS Limanowa |
3 | Patryk Wójciak | SSK Yokozuna | 3 | Andrij Ivakh | BKKK Biecz |
Kumite Kadetek -35 kg | Kumite kadetek +35 kg | ||||
1 | Aleksandra Zajs | UKS Kasai Mazańcowice | 1 | Iga Sarnecka | WKKK Wieliczka |
2 | Zofia Korneusz | BKKK Biecz | 2 | Nadia Słoniowska | Saiha Przemyśl |
3 | Zuzanna Kita | ARS Limanowa | 3 | Dominika Kocoń | UKS Kasai Mazańcowice |
3 | Sabina Cwalina | SSK Yokozuna Nowy Targ | 3 | Łucja Bicharska | NKKK Niepołomice |
Kumite kadetów -35 kg | Kumite kadetów -45 kg | ||||
1 | Jan Kamiński | SSK Yokozuna Nowy Targ | 1 | Mikołaj Limanówka | ARS Limanowa |
2 | Wojciech Królczyk | SSK Yokozuna Nowy Targ | 2 | Oliwier Kądziołka | ARS Limanowa |
3 | Chyc-Mulik Klemens | ZKKK Czerwienne | 3 | Kacper Dyrek | Inpakuto Łukowica |
3 | Maksymilian Ligas | SSK Yokozuna Nowy Targ | 3 | Wiktor Czechowski | Inpakuto Łukowica |
Kumite kadetów +45 kg | Kumite Młodziczek -40 kg | ||||
1 | Nataniel Zander | KMKK Bibice | 1 | Magdalena Szewczyk | ARS Limanowa |
2 | Adam Chałupczak | Satori Kraków | 2 | Julia Tokarska | Impakuto Łukowica |
3 | Igor Płaczek | BBK Biecz | 3 | Patryca Bobak | Inpekuto Łukowica |
3 | Gabriel Perez | Satori Kraków | 3 | Aniela Stocka | UKS Kasai Mazańcowice |
Kumite młodziczek -45 kg | Kumite młodziczek +45 kg | ||||
1 | Kinga Małek | Kumite Niebieszczany | 1 | Wiktoria Piszczek | UKS Kasai Mazańcowice |
2 | Monika Górka | KKS Stara Wieś | 2 | Lena Małysz | Krosno |
3 | Monika Abram | Saiha Przemyśl | 3 | Emilia Czechowicz | Saiha Przemyśl |
3 | Urszula Długosz | UKS Kasai Mazańcowice | 3 | Anna Szewczyk | ARS Limanowa |
Kumite młodzików -40 kg | Kumite młodzików -50 kg | ||||
1 | Michał Matykiewicz | WKKK Wieliczka | 1 | Karol Binik | Kyokushin Lesko |
2 | Kacper Samek | LKKK Liszki | 2 | Michał Liberski | TKKK Zakopane |
3 | Szymon Marcisz | KKS Stara Wieś | 3 | Maksymilian Leśniak | KKS Stara Wieś |
3 | Tomasz Rodak | Saiha Przemyśl | 3 | Dominik Szewczyk | KKS Stara Wieś |
Kumite młodzików +50 kg | Kumite juniorek młodszych -50 kg | ||||
1 | Filip Limanówka | ARS Limanowa | 1 | Magdalena Zięba | Inpakuto Łukowica |
2 | Bartosz Banak | TKKK Zakopane | 2 | Julia Kądziołka | ARS Limanowa |
3 | Igor Frączyk | Najduch Dojo Katowice | 3 | Agnieszka Godek | WKKK Wieliczka |
3 | Mateusz Słyszyk | Kumite Niebieszczany |
Kumite juniorek młodszych +50 kg | Kumite juniorów młodszych -60 kg | ||||
1 | Milena Zander | KMKK Bibice | 1 | Paweł Rossa | Najduch Dojo Katowice |
2 | Hanna Szafron | UKS Kasai Mazańcowice | 2 | Damian Kopeć | KMKK Bibice |
3 | Julia Pudlik | Saiha Przemyśl | 3 | Franciszek Kamińsdki | SSK Yokozuna Nowy Targ |
3 | Nina Liśkiewicz | Najduch Dojo Katowice | 3 | Andrzej Molek | SSK Yokozuna Nowy Targ |
Kumite juniorów młodszych -75 kg | Kumite Juniorów młodszych +75 kg | ||||
1 | Arkadiusz Kądziołka | ARS Limanowa | 1 | Kacper Janas | BKKK Biecz |
2 | Krystian Suder | KMKK Bibice | 2 | Hubert Cichoń | Seiken Niebieszczany |
3 | Jan Gwiżdż | SSK Yokozuna Nowy Targ | 3 | Michał Danel | UKS Kasai Mazańcowice |
3 | Dawid Florek | ARS Limanowa | 3 | Radosław Kołodziej | Saiha Przemyśl |
Kumite juniorów open | Kumite Juniorek -55 kg | ||||
1 | Tomasz Iwański | ARS Limanowa | 1 | Zuzanna Mroczka | SSK Yokozuna Nowy Targ |
2 | Miłosz Fuchs | Najduch Dojo Katowice | 2 | Nikola Kądziołka | ARS Limanowa |
3 | Jakub Łowisz | ZKKK Czerwienne | 3 | Aleksandra Bobak | Inpakuto Łukowica |
3 | Wiktor Wygrecki | Inpakuto Łukowica | 3 | Vanessa Staroń | BKKK Biecz |
Kumite juniorek +55 kg | Kumite seniorów -70 kg | ||||
1 | Natalia Jonik | ARS Limanowa | 1 | Tomasz Węglewski | TKKK Zakopane |
2 | Amelia Danel | UKS Kasai Mazańcowice | 2 | Mariusz Pudzisz | SSK Yokozuna |
3 | Anna Sasulska | KKKS Skała | 3 | Marcin Sulanowski | SSK Yokozuna |
3 | Maria Korzekwa | Najduch Dojo Katowice | 3 | Szymon Wida | SSK Yokozuna |
Kumite seniorów +70 kg | Kumite seniorek open | ||||
1 | Szymon Dzięcioł | Najduch Dojo Katowice | 1 | Julia Wołtosz | BKKK Biecz |
2 | Patryk Suski | SSK Yokozuna | 2 | Oliwia Zarabska | Inpakuto Łukowica |
3 | Jakub Dzwolak | TKKK Zakopane | 3 | Paulina Guziak | TKKK Zakopane |
3 | Andrzej Majerczyk Swajnos | TKKK Zakopane |
Ponad 300 zawodników wzięło udział w Ogólnopolskim Turnieju Karate w Nowym Targu
Komentarze