Kamery live
prognoza pogody

8 dni szkolenia w powietrzu

26 marca 2021 15:43
Wyciszenie Włącz dźwięk

Środa 25 marca br. była ostatnim dniem szkolenia na śmigłowcu Sokół Anakonda, zorganizowanym przez funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. Funkcjonariusze „do zadań specjalnych” ze Straży Granicznej oraz Policji doskonalili umiejętności z zakresu współpracy ze śmigłowcem.

Ćwiczenia w masywie Przehyby w Beskidzie Sądeckim oraz Małych Pieninach, odbyły się z wykorzystaniem śmigłowca Straży Granicznej.

Od 16 do 19 marca uprawnienia do działań na śmigłowcach odnowiło 20 funkcjonariuszy. Byli to funkcjonariusze Wydziałów Zabezpieczenia Działań z Karpackiego, Bieszczadzkiego, Nadbużańskiego, Podlaskiego oraz Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej, Biura Lotnictwa SG oraz Samodzielnych Pododdziałów Kontrterrorystycznych Policji w Krakowie oraz Rzeszowie. Unifikacja uprawnień odbywała się pod czujnym okiem instruktorów z Podhalańskiej Grupy GOPR.

Funkcjonariusze przećwiczyli m.in. zasady bezpieczeństwa podczas poruszania się wokół śmigłowca, techniki przyjmowania śmigłowca i organizacji miejsc do lądowania, techniki wysokościowe we współdziałaniu ze statkiem powietrznym, desanty piesze oraz przy pomocy technik linowych oraz podejmowanie z miejsc trudno dostępnych („long line”).

Podobną tematyką szkolenia zostało objętych tydzień później (22-25.03) kolejnych 16 funkcjonariuszy KaOSG. Tym razem w rolę szkoleniowców wcieli się instruktorzy z Wydziału Zabezpieczenia Działań KaOSG. W drugim tygodniu szkolenia z funkcjonariuszami KaOSG, ćwiczyli również Ratownicy z Krynickiej Grupy GOPR.

Techniki linowe doskonalił także czworonożny owczarek belgijski Malinois o specjalności patrolowo – obronnej. Wabi się Extreme i … jak wskazuje jego imię, nie boi się sytuacji ekstremalnych.

źródło, zdjęcia: Karpacki Oddział Straży Granicznej/Grupa Podhalańska GOPR

 

os 26.03.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również