Kamery live
prognoza pogody

62. Małopolski Wyścig Górski zawita do Nowego Targu

30 maja 2024 11:35

W sobotę 1 czerwca 2024 r. do Nowego Targu zawitają kolarze biorący udział w 62. Małopolskim Wyścigu Górskim. Serdecznie zapraszamy do kibicowania na mecie wymagającego II etapu, która została zaplanowana ok. godz. 16:30 na nowotarskim Rynku. Na rynek warto przyjść jednak wcześniej, aby nie przegapić finiszujących kolarzy.

62. Małopolski Wyścig Górski zawita do Nowego Targu

Na sobotnim etapie peleton będzie musiał pokonać liczącą 148 kilometrów trasę z Wieliczki przez Dobczyce, Tymbark, Przełęcz Knurowską, aby ulicą Jana Pawła II wjechać na metę do Nowego Targu. Po drodze na kolarzy będą czekać cztery górskie premie zlokalizowane w Starym Rybiu, Siekierczynie, na Przełęczy Młynne i Przełęczy Knurowskiej oraz trzy lotne premie w Dobczycach, Raciechowicach, Łukowicach. Będzie co oglądać, gdyż na liście startowej jest aż 30 drużyn z całego świata. Dzięki Małopolskiemu Wyścigowi Górskiemu mamy szansę na spotkanie z 180 kolarzami z 18 krajów. 62. Małopolski Wyścig Górski odbędzie się dzięki dofinansowaniu ze środków Miasta Nowy Targ. Jak zawsze impreza zapowiada się niezwykle interesująco, bo jak zawsze trasy są bardzo ciekawe i wymagające. Tworzony od przeszło pół wieku na terenie Małopolski wyścig jest jednym z największych wyzwań, jakie każdego roku podejmują polscy kolarze. Małopolski Wyścig Górski otrzymał licencję UCI, co plasuje go w czołówce najbardziej prestiżowych kolarskich wyścigów organizowanych w Polsce. Wszystkie informacje o wyścigu można znaleźć na stronie www.tourofmalopolska.eu

/materiały nadesłane/

redakcja 30.05.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również