Kamery live
prognoza pogody

54 kolizji i 2 wypadki drogowe – podsumowanie weekendu na drogach powiatu nowotarskiego

18 lutego 2019 23:27

W miniony weekend na drogach powiatu nowotarskiego doszło do 56 zdarzeń drogowych, w tym 54 kolizji i 2 wypadków drogowych. Funkcjonariusze zatrzymali 5 praw jazdy min. za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h na obszarze zabudowanym oraz za kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu. Łącznie ujawniono 3 nietrzeźwych kierujących.

54 kolizji i 2 wypadki drogowe - podsumowanie weekendu na drogach powiatu nowotarskiego

W sobotę w Czarnym Dunajcu na DW 957 przed godziną 15.00 doszło do zderzenia czterech pojazdów. Z wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 64-letni kierujący volkswagenem passatem jadąc w kierunku Czarnego Dunajca, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu podczas skrętu w lewo i doprowadził do zderzenia z jadącym z naprzeciwka volkswagenem golfem, który następnie zjechał na przeciwległy pas jezdni i uderzył w fiata i mercedesa. 19-letni kierujący volkswagenem golfem został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Krakowie, a dwóch pasażerów volkswagena golfa i pasażerka z mercedesa zostali przewiezieni karetkami do szpitali. Dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia wyjaśni prowadzone w tej sprawie postępowanie.

Natomiast w Chochołowie po godzinie 21.00, 25-letni kierujący volkswagenem golfem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu podczas skrętu w lewo i doprowadził do zderzenia z jadącym z naprzeciwka oplem. Następnie zerwał tablicę rejestracyjną i uciekł z miejsca zdarzenia. Tablicę wyrzucił do przydrożnego rowu, a sam schował się w pobliskich zabudowaniach. W pościg za uciekinierem ruszyli uczestnicy zdarzenia, ale również mężczyźni jadący samochodem osobowym marki audi, których chwilę przed zdarzeniem 25-latek wyprzedził na linii podwójnej ciągłej. W ujęciu sprawcy pomagał również mieszkaniec Chochołowa, który został uderzony butelką w głowę. Po chwili mężczyzna został zatrzymany, ale odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Został przewieziony do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań, a następnie został osadzony w nowotarskiej komendzie. Pasażerka opla z dwójką dzieci w wieku 6 i 10 lat została przewieziona do szpitala. Obrażenia, jakich doznali na szczęście okazały się niegroźne.

W niedzielę wieczorem około godziny 18.00 w Nowym Targu na ulicy Kowaniec, 62-letni nowotarżanin, kierujący mercedesem, jadąc w kierunku centrum, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w stojący na przydrożnym parkingu samochód osobowy marki Honda. Badanie wykazało, że 62-latek miał ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Za spowodowanie wypadku grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu,  sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat

Za prowadzenie pojazdu będąc w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat ograniczenia lub pozbawienia wolności.

źródło: KPP Nowy Targ

/os

os 18.02.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również