nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

51 kierowców jadących zbyt szybko

Tylko w środę nowotarscy policjanci zatrzymali 51 kierowców, którzy poruszali się zbyt szybko względem obowiązujących przepisów drogowych. Natomiast wczoraj szczególną uwagą objęci zostali piesi.

Policjanci nowotarskiej drogówki przeprowadzili lokalne działania pn. „Prędkość”. Na drogach pojawiły się liczne patrole, a policjanci prowadzili pomiary prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie. Funkcjonariusze łącznie ujawnili 51 wykroczeń związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości.

Kierujący łamiący przepisy musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Jednak to nie kara powinna odstraszać, ale ryzyko i niebezpieczeństwo jakie niesie za sobą nadmierna prędkość, która jest główną przyczyną wypadków drogowych. Dlatego też bardzo ważnym aspektem jest tutaj rozsądek i odpowiedzialność osoby siadającej za kierownicę pojazdu. Apelujemy do kierujących, aby poruszali się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością, zwalniali w miejscach wymagających szczególnej ostrożności m. in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

Natomiast wczoraj policjanci prowadzili działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Piesi to grupa tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego, a znaczna część zdarzeń związanych z potrąceniem pieszego ma miejsce na przejściach dla nich przeznaczonych, a przecież to przejścia dla pieszych powinny gwarantować im bezpieczne przekroczenie jezdni. Dlatego też w ramach realizowanych działań, funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych, ale też bacznie przyglądają się, czy piesi poruszają się zgodnie z przepisami.

/źródło: KPP Nowy Targ/

/ps/

0 1

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

Ostatnie nowości

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna
array(2) { [0]=> int(56) [1]=> int(68) }