Kamery live
prognoza pogody

51 kierowców jadących zbyt szybko

22 maja 2020 11:33

Tylko w środę nowotarscy policjanci zatrzymali 51 kierowców, którzy poruszali się zbyt szybko względem obowiązujących przepisów drogowych. Natomiast wczoraj szczególną uwagą objęci zostali piesi.

51 kierowców jadących zbyt szybko

Policjanci nowotarskiej drogówki przeprowadzili lokalne działania pn. „Prędkość”. Na drogach pojawiły się liczne patrole, a policjanci prowadzili pomiary prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie. Funkcjonariusze łącznie ujawnili 51 wykroczeń związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości.

Kierujący łamiący przepisy musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Jednak to nie kara powinna odstraszać, ale ryzyko i niebezpieczeństwo jakie niesie za sobą nadmierna prędkość, która jest główną przyczyną wypadków drogowych. Dlatego też bardzo ważnym aspektem jest tutaj rozsądek i odpowiedzialność osoby siadającej za kierownicę pojazdu. Apelujemy do kierujących, aby poruszali się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością, zwalniali w miejscach wymagających szczególnej ostrożności m. in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

Natomiast wczoraj policjanci prowadzili działania pn. “Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Piesi to grupa tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego, a znaczna część zdarzeń związanych z potrąceniem pieszego ma miejsce na przejściach dla nich przeznaczonych, a przecież to przejścia dla pieszych powinny gwarantować im bezpieczne przekroczenie jezdni. Dlatego też w ramach realizowanych działań, funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych, ale też bacznie przyglądają się, czy piesi poruszają się zgodnie z przepisami.

/źródło: KPP Nowy Targ/

/ps/

Piotr Starmach 22.05.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również