Kamery live
prognoza pogody

5 kolizji, 36 interwencji domowych, 200 kontroli – policja podsumowuje okres świąteczny

7 kwietnia 2021 00:21

Na drogach powiatu nowotarskiego w okresie świątecznym było bardzo spokojnie. Odnotowano 5 niegroźnych kolizji drogowych. Policjanci ujawnili nietrzeźwego kierującego wiozącego dwójkę dzieci w wieku 7 i 13 lat oraz kierującego pod wpływem narkotyków, a 2 kierujących straciło prawo jazdy za nadmierną prędkość w obszarze zabudowanym. Ponadto odnotowano 36 interwencji domowych, podczas których zatrzymano 6 osób. Policjanci najczęściej interweniowali wobec nietrzeźwych i agresywnych domowników. Przeprowadzono ponad 200 kontroli środków transportu publicznego, lokali gastronomicznych, placówek handlowych, kościołów czy stacji benzynowych.

5 kolizji, 36 interwencji domowych, 200 kontroli - policja podsumowuje okres świąteczny

Mężczyzna kierujący oplem został zatrzymany do kontroli drogowej w sobotę przed południem w Chabówce. 47-latek miał ponad pół promila alkoholu w organizmie i  przewoził dwoje swoich dzieci w wieku 13 i 7-lat. Dodatkowo w bagażniku wiózł niczym niezabezpieczony rower, który wystawał zza pojazdu i w każdej chwili mógł wypaść na jezdnię. Kierowca stracił prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i narażenie na utratę zdrowia i życia dzieci, grozi mu wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju.  

W niedzielę po godzinie 23, w miejscowości Grywałd podczas kontroli drogowej policjanci z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem, znaleźli przy 38-letnim kierowcy niewielką ilość marihuany. Mężczyzna kierujący citroenem  był trzeźwy, jednak przyznał, że wcześniej zażywał narkotyk. Z uwagi na podejrzenie kierowania samochodem pod wpływem marihuany, pobrano krew do badania i zatrzymano prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających i posiadanie narkotyków, grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.  Czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem.

W świąteczny poniedziałek 2 kierujących straciło prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h na terenie obszaru zabudowanego. 

Ponadto odnotowano 36 interwencji domowych, podczas których zatrzymano 6 osób. Policjanci najczęściej interweniowali wobec nietrzeźwych i agresywnych domowników. W jednym przypadku funkcjonariusze interweniowali wobec agresywnego i pod wpływem narkotyków 27-latka. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli przy nim kilka gramów narkotyków. Agresor został przewieziony do szpitala, a dalsze czynności prowadzą policjanci z Krościenka nad Dunajcem.

W okresie świątecznym przeprowadzono ponad 200 kontroli środków transportu publicznego, lokali gastronomicznych, placówek handlowych, czy stacji benzynowych. Policjanci interweniowali wobec osób, które nie stosowały się do obowiązku zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej, za co 4 osoby pouczyli, 45 ukarali mandatem karnym i skierowali  12 wniosków o ukaranie do sądu. W sobotę i w niedzielę w związku ze zgłoszeniami, policjanci kilkukrotnie kontrolowali ilość osób podczas nabożeństwa kościelnego. W przypadkach budzących wątpliwości prowadzone będą czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie.

źródło: KPP Nowy Targ

os 07.04.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również