Kamery live
prognoza pogody

43-latek był przekonany, że pomaga znajomemu…

25 maja 2022 18:26

43-latek z powiatu nowotarskiego był przekonany, że pomaga znajomemu. Oszukany metodą na BLIK-a, stracił tysiąc złotych.

43-latek był przekonany, że pomaga znajomemu...

Do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu zgłosił się mieszkaniec powiatu nowotarskiego, który został oszukany metodą na BLIK-a. 43-latek był pewny, że otrzymał wiadomość z prośbą o pożyczkę na popularnym komunikatorze internetowym od swojego znajomego. Mężczyzna bez potwierdzenia, czy to faktycznie jego kolega potrzebował pieniędzy przesłał kod BLIK, a kiedy zorientował się, że to oszustwo, niestety było już za późno. W ten sposób mieszkaniec powiatu nowotarskiego stracił tysiąc złotych.

Pamiętaj!

Jeżeli otrzymasz wiadomość z prośbą o pieniądze lub opłacenie przesyłki zawsze telefonicznie lub osobiście skontaktuj się z osobą, od której została wysłana wiadomość, aby potwierdzić tę informację!

Zanim prześlesz kod BLIK upewnij się, że to nie oszust prosi o pożyczkę!  Wykonanie połączenia i rozmowa zajmie nam chwilę, a może uchronić nasze pieniądze.

Zanim potwierdzisz transakcję BLIK-iem zwróć również uwagę, gdzie twoje pieniądze będą wypłacane i potwierdź telefonicznie, czy ta osoba faktycznie się tam znajduje!

KPP Nowy Targ

os 25.05.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również