Kamery live
prognoza pogody

4 pijanych kierowców i 127 mandatów podczas świąt pod Tatrami

19 kwietnia 2022 19:05

Policjanci z powiatu tatrzańskiego podczas okresu Świąt Wielkanocnych zatrzymała czterech kierowców na podwójnym gazie, zatrzymała osiem praw jazdy i wystawiła 127 mandatów karnych za przekroczenie prędkości.

4 pijanych kierowców i 127 mandatów podczas świąt pod Tatrami

Problem pijanych kierowców w okresie świątecznym, to zjawisko, z którym policja nie tylko na Podhalu, ale w całej Polsce walczy od wielu lat. Podobnie i w tym roku policjanci z Zakopanego zatrzymali kierowców, którzy mimo wcześniejszego spożywania alkoholu zdecydowali się wsiąść za kierownicę pojazdów.

– Niechlubny rekordzista kierował w Kościelisku jeepem mając w organizmie blisko 3 promile alkoholu. 47-letni obywatel Holandii został zatrzymany, a pojazd odholowano na parking – informuje asp. sztab. Roman Wieczorek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem.

Nie zabrakło także kierowców, którzy zdecydowali się prowadzić swoje samochody z prędkością znacznie przekraczającą dozwoloną.

– Kolejnych czterech kierowców straciło swoje prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o 50 km/h więcej niż pozwalają na to przepisy ruchu drogowego. W niedzielę Wielkanocną w miejscowości Biały Dunajec 24-latek z Nowego Targu jechał volkswagenem 108 km/h w terenie zabudowanym. Każdy z zatrzymanych kierowców stracił prawo jazdy, dostał 1500 zł mandatu i 10 punktów karnych – zaznacza Roman Wieczorek.

Łącznie w trakcie świąt tatrzańscy policjanci wystawili aż 127 mandatów za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Fot. Policja Zakopane

Redakcja 19.04.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również