Kamery live
prognoza pogody

36-latek z Jabłonki zatrzymany za przestępstwa i wykroczenia

15 maja 2024 12:03

Pijany 36-latek z Lipnicy Wielkiej spowodował kolizję i uciekł. Zaraz po zdarzeniu został zatrzymany w miejscu zamieszkania przez policjantów z Komisariatu Policji w Jabłonce. Funkcjonariusze zabezpieczyli też blisko 200 gramów środków odurzających i substancji psychoaktywnych, nielegalną broń i amunicję. Po sprawdzeniu w systemie okazało się, że 36-latek był poszukiwany listem gończym. Podejrzany trafił do zakładu karnego na ponad 3 lata, gdzie będzie odsiadywał zaległy wyrok i oczekiwał na kolejny.

36-latek z Jabłonki zatrzymany za przestępstwa i wykroczenia

/fot. Policja Nowy Targ/

W sobotę około godziny 21 w miejscowości Lipnica Wielka doszło do zdarzenia drogowego. Jak ustalono, kierujący samochodem osobowym marki BMW najechał na trzy zaparkowane pojazdy i uciekł. Czynności w związku z kolizją wykonywali policjanci ruchu drogowego, natomiast policjanci z Komisariatu Policji w Jabłonce ustalili, że bmw kierował mieszkaniec Lipnicy Wielkiej. Na terenie posesji policjanci zatrzymali sprawcę zdarzenia, który początkowo podawał się za swojego starszego brata  i zaprzeczał, aby kierował samochodem i spowodował kolizję.

W garażu policjanci znaleźli uszkodzony samochód marki BMW. 36-latek nie mając już nic na swoje usprawiedliwienie przyznał, że to on kierował autem, ale nie posiadał uprawnień. Uciekł z miejsca, gdyż jak się okazało, był pijany (miał ponad 2 promile) i poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy Kraków – Śródmieście, celem odbycia 3 lat i 4 miesięcy pozbawienia wolności. To nie był jednak koniec jego problemów. W kotłowni policjanci znaleźli narkotyki. Łącznie zabezpieczono blisko 200 gramów ziela konopi innej niż włóknistej oraz substancje psychoaktywne, woreczki foliowe, młynek metalowy i wagi elektroniczne. Dodatkowo posiadał broń palną oraz amunicję bez wymaganego zezwolenia.

36-latek został przewieziony do nowotarskiej komendy, a następnie do zakładu karnego, gdzie będzie odsiadywał zaległy wyrok i oczekiwał na kolejne zarzuty za popełnione przestępstwa. Postępowania w sprawie popełnionych przestępstw i wykroczeń przez zatrzymanego prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Jabłonce. Tylko za posiadanie środków odurzających, grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.  Z kolei za posiadanie broni palnej i amunicji bez zezwolenia grozi kara od 6 miesięcy nawet do 8 lat.

/źródło: Policja Nowy Targ/

Andrzej Lach 15.05.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również