Kamery live
prognoza pogody

34-latek z podrobionymi receptami

26 marca 2018 11:01

W dniu 23 marca po godzinie 14.00 w jednej z aptek w Nowym Targu policjanci z nowotarskiej komendy zatrzymali 34-letniego mieszkańca Szaflar, który próbował zrealizować podrobioną receptę lekarską.  Teraz grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

34-latek z podrobionymi receptami

W piątek do nowotarskiej komendy wpłynęło zgłoszenie, że mężczyzna w jednej z aptek na terenie Nowego Targu, chce zrealizować podrobioną receptę lekarską. Na miejsce natychmiast pojechali funkcjonariusze, którzy zatrzymali wychodzącego już  z apteki mężczyznę. 

Jak się później okazało 34-latek, dwa dni wcześniej  (tj: 21 marca) w tej samej aptece zrealizował podrobioną przez siebie receptę na dwa opakowania silnie działającego leku. Następnego dnia w innej aptece również na terenie Nowego Targu, posługując się podrobioną receptą usiłował zakupić ten sam lek, jednak nie udało mu się oszukać pracowników apteki. W piątek 23 marca, ponownie wrócił do apteki, w której dwa dni wcześniej udało mu się zrealizować podrobioną receptę, jednak tym razem pracownicy apteki nie dali się oszukać i natychmiast wezwali policję. Mężczyzna został zatrzymany w nowotarskiej komendzie, a następnego dnia usłyszał zarzuty. Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Za oszustwo, podrobienie i posługiwanie się podrobionymi  receptami grozi mu teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności. 

 

os 26.03.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również