Kamery live
prognoza pogody

32. Finał WOŚP. W stolicy Podhala – 9-godzinne granie, koncerty, pokazy, licytacje

29 stycznia 2024 16:37

NOWY TARG. Datki wrzucane do puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będą liczone jeszcze jutro. Nie zakończyły się też licytacje przedmiotów darowanych tego roku na hasło „Płuca po pandemii”.

32. Finał WOŚP. W stolicy Podhala – 9-godzinne granie, koncerty, pokazy, licytacje

Zebrane środki mają wspomóc oddziały pulmonologiczne szpitali w całym kraju. W samym Nowym Targu pracowało na to 55 wolontariuszy, przemierzając w niedzielę ulice mimo przenikliwego zimna.

Estradowe punkty programu – trwające w sumie 9 godzin – przygotowało Miejskie Centrum Kultury, gdzie od godz. 11.00 trwał koncert przerywany tylko dla przeprowadzenia licytacji. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla dzieci, blok regionalny, pokazy taneczne i pokaz karate, zajęcia jogi, fitness, warsztaty kulinarne, ceramiczne, fryzjerskie i tworzenia makram. Kto chciał, mógł się oddać zajęciom naukowym i potrenować z bronią pneumatyczną, skorzystać z fotobudki. Cały czas trwały kiermasze fantów i ciast. 

Na scenie MCK-u bawili publiczność Mali Pyzowianie, Śwarni, Julia Jarząbek, Magda Panek, heavymetalowy zespół Sting Ray, Piotr Lupi Lubertowicz. Hyrni wystawili swoje urokliwe jasełka.

Do orkiestrowego grania włączyły się tego roku z pokazami sprzętu komendy Powiatowe Policji i Straży Pożarnej, GOPR, WOPR, Także Wojskowe Centrum Rekrutacji. Nie brakło stoisk Miejskiej Biblioteki Publicznej, Nadleśnictwa, a Klub Honorowych Dawców Krwi KROPLA zachęcał do podzielenia się darem życia. Wielu kibiców hokeja przyciągnęło spotkanie z hokeistami.

W całym programie było wiele muzyki i tańca – od góralskiego po hip-hop. Nie brakło wielokulturowych nut, a licytacje przynosiły kilkutysięczne kwoty – na 7 tys. zostało np. wylicytowane zwiedzanie Sejmu z posłanką Weroniką Smarduch. Wśród darów dla Orkiestry były vouchery, dzieła sztuki, unikatowe przedmioty i pamiątki. Ważna była też rola tych, którzy gościli i częstowali kwestujących wolontariuszy.

Czy tego roku 32. nowotarski Finał pozwoli „przebić” zebraną w ubiegłym roku kwotę 80 tysięcy – okaże się jutro.   

Sceniczny blok poranny – Fot. Paweł Kos

  

 

Anna Szopińska 29.01.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również