Kamery live
prognoza pogody

3 wypadki, 21 kolizji, 300 wykroczeń. Policja podsumowuje działania w ramach akcji “Znicz”

3 listopada 2022 15:20

W okresie „Wszystkich Świętych” na terenie powiatu nowotarskiego doszło do 3 wypadków i 21 kolizji drogowych. Policjanci wyeliminowali z ruchu 8 kierowców pod wpływem alkoholu oraz 6 kierujących bez uprawnień. Za nadmierną prędkość, 4 kierujących straciło prawo jazdy. Dokument stracił także młody kierowca, który w okresie 2 lat od dnia wydania prawa jazdy popełnił trzecie wykroczenie.

3 wypadki, 21 kolizji, 300 wykroczeń. Policja podsumowuje działania w ramach akcji

To był czas intensywnej pracy policjantów, którzy od piątku 28 października do środy 2 listopada br. prowadzili działania pn. „Znicz”. W okresie trwania akcji na drogach powiatu nowotarskiego napotkać można było zwiększoną liczbę patroli policyjnych. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy wyruszyli w niekiedy bardzo daleką drogę, by zapalić światełko na grobach swoich bliskich. W okresie „Wszystkich Świętych” na drogach powiatu nowotarskiego doszło do 3 wypadków drogowych i 21 kolizji drogowych. 3 osoby zostały ranne. Policjanci ruchu drogowego i jednostek podległych ujawnili łącznie 8 kierujących pod wpływem alkoholu. Przestępstwo drogowe popełniło 6 z nich, a 2 wykroczenie, w tym rowerzysta, który został ukarany mandatem karnym w kwocie 1 000 złotych. Policjanci ujawnili 6 osób, które wsiadły za kierownicę nie mając uprawnień do kierowania.

Policjanci ruchu drogowego ujawnili ponad 300 wykroczeń drogowych, z czego 240 dotyczyło nadmiernej prędkości. 4 kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h na terenie obszaru zabudowanego. Jeden z nich został podwójnie ukarany za tzw. „recydywę”. Z kolei młody kierowca stracił prawo jazdy za popełnienie trzeciego wykroczenia w okresie 2 lat od dnia wydania prawa jazdy. W Orawce 28-latek kierujący samochodem osobowym marki BMW, jechał z prędkością 145 km/h na terenie obszaru zabudowanego. Za przekroczenie dozwolonej prędkości o 95 km/h został ukarany mandatem karnym w kwocie 2500 złotych i otrzymał 15 punktów karnych.

W Nowym Targu 1500 złotych mandatu i 10 punktów otrzymała 20-latka, która jechała o 58 km/h za szybko. Natomiast 22- latek pędził audi z prędkością 111 km/h i otrzymał 2000 złotych mandatu i 14 punktów karnych. Z kolei 26-latek kierujący renault, jechał ulicą Szaflarską z prędkością 137 km/h. Kierowca po raz kolejny przekroczył dozwoloną prędkość i zgodnie z nowymi przepisami popełnił tzw. „recydywę”, za co został podwójnie ukarany. Zamiast 2500 otrzymał 5000 złotych  mandatu karnego i 15 punktów karnych. Dodatkowo wszyscy kierowcy stracili prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące. W niedzielę wieczorem również w Nowym Targu, 19-latek kierujący volkswagenem jechał o 38 km/h za szybko. Podczas kontroli okazało się, że to już trzecie wykroczenie młodego kierowcy popełnione od dnia wydania prawa jazdy, dlatego policjanci zgodnie z art. 135 ustawy Prawo o ruchu drogowym zatrzymali za pokwitowaniem prawo jazdy.  

W ubiegłym roku w okresie Wszystkich Świętych na drogach powiatu nowotarskiego doszło do 1 wypadku drogowego i 30 kolizji drogowych. Policjanci wyeliminowali z ruchu 2 nietrzeźwych kierujących i 4 kierujących straciło prawo jazdy za nadmierną prędkość.

źródło: KPP Nowy Targ

os 03.11.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również