Kamery live
prognoza pogody

3 pomysły na prezent świąteczny dla dziadka (mat. sponsorowany)

10 listopada 2022 13:55

Podczas świąt nie można zapominać o swoim dziadku. Wymyślenie prezentu dla starszej osoby bywa jednak nieco problematyczne. Z tego powodu postanowiliśmy zasugerować Ci trzy propozycje, które być może okażą się dobrą inspiracją na upominek.

3 pomysły na prezent świąteczny dla dziadka (mat. sponsorowany)

Zestawy prezentowe – uniwersalny i sprawdzony prezent

Na pewno dobrym rozwiązaniem może być zakup gotowego zestawu. Oczywiście nie mamy na myśli takiego pierwszego z brzegu. Zastanów się nad tym, co takiego lubi Twój dziadek. Jakie je słodycze, jaką kawę pije. Następnie sprawdź, co takiego mają do zaoferowania sprzedawcy. Z pewnością bez problemu trafisz na zestaw, w którym będą produkty, które uwielbia członek Twojej rodziny.

Wydaje się nam, że pięknie udekorowany kosz lub kuferek, który będzie zawierał jego ulubione łakocie to dobry pomysł na prezent dla dziadka. Musisz jednak trafnie ocenić jego gust, aby nie popełnić gafy. Można oczywiście postawić na bardzo uniwersalny upominek, aby zminimalizować ryzyko na wręczenie czegoś chybionego. Bezpiecznym wyborem zdaje się być zestaw miodów bądź herbat. A może lepszym wyborem będzie koszyk pełen konfitur wraz z gustownymi łyżeczkami? Sam zdecyduj, możliwości są pod tym kątem naprawdę duże.

Zastawa stołowa – dobry pomysł na prezent dla dziadka

Z całą pewnością warto również przemyśleć wręczenie czegoś, co będzie regularnie używane. Tutaj od razu pojawia się w głowie pomysł na spersonalizowany kubek. Faktycznie, może być on dobrym pomysłem. Z całą pewnością dziadek z chęcią zaparzy sobie w nim kawę lub herbatę.

Inną możliwością jest kupienie gustownego szkła. Może być to na przykład zestaw kieliszków do wina bądź wódki. Rozważ także zakup kryształowej karafki wraz ze szklanką do whisky lub koniaku. Jeśli dziadek sięga raz na jakiś czas po alkoholowy trunek, to z całą pewnością ucieszy się z takiego prezentu. Tym bardziej, jeśli robi samodzielnie nalewki, ale dotychczas przechowywał je jedynie w zwykłych butelkach po innych napojach.

W internecie znajdziemy nawet bardzo wymyślne karafki. Dla przykładu, egzemplarz przypominający wiolonczelę będzie idealny, jeśli dziadek jest związany z muzyką. Oczywiście do takiego upominku możemy również wręczyć preferowany przez obdarowaną osobę trunek.

Praktyczne akcesoria – kup coś, z czego dziadek będzie korzystał

Przechodzimy do najszerszej kategorii. Wielu mężczyzn lubi praktyczne prezenty. Takie, które będą często używane podczas codziennych aktywności. Tutaj warto podpytać wcześniej dziadka, czy czegoś przypadkiem mu nie brakuje. Możemy również zapytać innego członka rodziny, który akurat będzie posiadać takie informacje.

Naszym zdaniem do najpraktyczniejszych rzeczy należy portfel. Korzystamy z niego podczas każdych zakupów, dlatego też często mamy go w rękach i na niego patrzymy. Dobrze więc, gdyby się prezentował, a do tego był praktyczny. Starsze osoby najczęściej preferują bardziej klasyczne modele, które kojarzą się z klasą oraz elegancją. Możesz również przyjrzeć się obecnemu portfelowi dziadka, aby lepiej ocenić, jaki styl on preferuje. Zwróć również uwagę na to, czy oglądany przez Ciebie egzemplarz posiada system RFID Secure, jest on odpowiedzialny za ochronę karty kredytowej przed nieautoryzowanym odczytem danych. To ważne, aby dbać również o bezpieczeństwo. Pamiętaj, że miłym dodatkiem będzie włożenie do portfela swojego zdjęcia, aby obdarowany mógł na nas w każdej chwili popatrzeć.

Praktyczny pomysł na prezent dla dziadka to także etui na dokumenty. Nie zawsze chcemy brać ze sobą cały portfel. Dobrze jednak mieć wszystkie ważne rzeczy zebrane w jednym miejscu, w czym ten niepozorny przedmiot zdecydowanie pomoże.

Jeśli natomiast dziadek dalej jest aktywny, rozważ zakup teczki konferencyjnej. Pomieści ona wszystkie istotne dokumenty, a także będzie zawierać przydatne przedmioty. Niektóre modele mają miejsce na zestaw długopisów, flamastrów, linijkę, podręczny notes czy kalkulator. Zdecydowanie jest to więc przedmiot warty rozważenia.

Ważny jest sam gest

Czasami podczas zastanawiania się nad odpowiednim upominkiem za bardzo się tym przejmujemy. Oczywiście, to bardzo dobrze, że zależy nam na wręczeniu możliwie jak najlepszego prezentu. Natomiast istotne jest przede wszystkim to, że zależy nam na dziadku. Wydaje nam się, że tak naprawdę czego byśmy nie wręczyli, z całą pewnością spotkamy się z pozytywną reakcją.

To naturalnie nie oznacza, że kupić możemy byle co. Zdecydowanie warto dobrze się zastanowić nad tym, co sprawiłoby naszemu dziadkowi największą radość. W końcu są upominki lepsze i słabsze. W naszym małym poradniku zasugerowaliśmy trzy różne koncepcje na dobry prezent. To od Ciebie zależy, na jaki się ostatecznie zdecydujesz. Mamy natomiast nadzieję, że udało nam się podsunąć Ci ciekawe pomysły. Naszym zdaniem niezależnie od tego, na który z nich postawisz, każdy powinien okazać się dobrym prezentem. Życzymy Ci więc owocnych poszukiwań!

os 10.11.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również