Kamery live
prognoza pogody

29-letni podpalacz usłyszał zarzuty potrójnego zabójstwa. Grozi mu 25 lat lub dożywocie (video)

25 marca 2021 11:13

Tatrzańscy policjanci zatrzymali 29-latka podejrzanego o potrójne zabójstwo, jakiego dopuścił się w sobotę w Zakopanem, podpalając budynek i powodując jego pożar. Sąd zadecydował, że podejrzany najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara do 25 lat więzienia lub dożywocie. 

29-letni podpalacz usłyszał zarzuty potrójnego zabójstwa. Grozi mu 25 lat lub dożywocie (video)

20 marca br. około czwartej nad ranem strażacy interweniowali w związku z pożarem pustostanu, do którego doszło w centrum Zakopanego. Budynek (były pensjonat) w zimie był miejscem noclegu osób bezdomnych, co potwierdzały wcześniejsze policyjne kontrole realizowane w tym obiekcie. Strażacy po opanowaniu pożaru rozpoczęli przeszukiwanie budynku w poszukiwaniu ewentualnych ofiar. Niestety ratownicy ujawnili tam trzy niezidentyfikowane ciała.

Grupa policjantów z prokuratorem i biegłym z zakresu pożarnictwa przeprowadziła oględziny pogorzeliska. Już wstępie podejrzewano podpalenie, na co wskazywały i zabezpieczone pozostałości substancji łatwopalnej. Pożar wybuchł w wejściu i na szlakach komunikacyjnych budynku odcinając drogę ucieczki pokrzywdzonym.

Rozpoczęło się śledztwo. Jego celem było ustalenie tożsamości ofiar oraz sprawcy podpalenia. Policjanci sprawdzali różne tropy analizowali przebieg wcześniejszych interwencji w pustostanach, przesłuchiwali świadków oraz weryfikowali zapis kamer monitoringu miejskiego. Po kilkudziesięciu godzinach podejrzenia kryminalnych padły na 29 – latka, który przyjechał do Zakopanego z województwa mazowieckiego. Sprawdzono jego alibi i ewentualne powiązania z domniemanymi ofiarami pożaru. Po skompletowaniu materiału dowodowego policjanci zatrzymali go w niedzielę przed południem w Zakopanem. Następnie został doprowadzony do miejscowej prokuratury, gdzie usłyszał zabójstwa trzech osób poprzez podpalenie budynku i spowodowanie pożaru. Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. 29-latkowi grozi kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywocie.

W sprawie toczy się prokuratorskie śledztwo, wyjaśniane są okoliczności zdarzenia i trwa ustalanie danych personalnych denatów.

Relacja Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem:

“W dniu 20 marca po godzinie 4 rano doszło do pożaru niezamieszkałego budynku – pustostanu zlokalizowanego w Zakopanem przy ul. Witkiewicza. W chwili przyjazdu pierwszych zastępów straży, pożarem objęty był środek obiektu, a ogień rozprzestrzeniał się na pozostałą część budynku. W pierwszej fazie działań gaśniczych podano prąd wody w obronie, na zagrożony budynek mieszkalny (od ulicy Sienkiewicza) oraz jeden prąd wody w natarciu, na palący się obiekt. W dalszej fazie działań strażacy zabezpieczeni w aparaty oddechowe, kamerę termowizyjną oraz linię gaśniczą podjęli działania wewnątrz obiektu, w celu przeszukania pomieszczeń, z jednoczesnym gaszeniem pożaru. W obiekcie panowało bardzo duże zadymienie, dostęp do pomieszczeń na pierwszej kondygnacji ze względu na spaloną klatkę schodową, odbywał się wyłącznie z zewnątrz, za pomocą sprawionej drabiny przenośnej. W trakcie przeszukiwania obiektu, ratownicy w pomieszczeniu znajdującym się na pierwszej kondygnacji, bezpośrednio nad wejściem głównym do budynku odnaleźli w sumie trzy ciała dorosłych osób, które były spalone częściowo.

Po lokalizacji pożaru przystąpiono do prowadzenia prac rozbiórkowych i dogaszania pogorzeliska. Na miejsce zdarzenia przybyły jednostki z OSP Olcza, Kościelisko, Poronin, Policja. Na miejsce zdarzenia przybył Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Zakopanem st. kpt. Jarosław Kośmiński, oraz prokurator.”

źródło: KPP Zakopane/ KPPSP w Zakopanem

fot. KPP Zakopane/OSP Poronin Facebook

os 25.03.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również