Kamery live
prognoza pogody

28 osób oddało krew w dzień Finału WOŚP

14 stycznia 2020 16:29

NOWY TARG. trakcie 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa. Tym razem pracownice Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Nowy Targ pobierały krew w Miejskiej Hali Sportowej “Gorce”.

28 osób oddało krew w dzień Finału WOŚP

„Wiatr w żagle” skłonił do oddania krwi wielu chętnych o otwartym sercu. Niestety, nie wszyscy z nich tego dnia mogli być dawcami. Po przebadaniu stanu zdrowia krew oddało 28 osób. Pojawiali się oni w towarzystwie najbliższych, w tym dzieci, aby dać przykład wsparcia dla potrzebujących. W akcji wzięli udział również ci, którzy po raz pierwszy zdecydowali się zostać honorowymi dawcą krwi.  Przez 5 godzin akcji zgłosiło się ponad 40 dawców, niestety przebyte choroby, uniemożliwiły wielu z nich spełnienie tego szlachetnego zamierzenia.

Wszyscy dawcy, poza gwarantowanym pakietem energetycznym, otrzymali okolicznościowe pamiątkowe kubeczki i opaskę odblaskową ufundowaną przez firmę Akcja Serca oraz bezpłatny voucher i pamiątkowe smycze ufundowane przez Gorący Potok. Tradycyjny słodki upominek zapewnił p. Zbigniew Steskal. Akcję wsparła firma Oshee Kinga Pienińska.

Klub HDK PCK Kropla składa podziękowania z głębi serca dla wszystkich dawców krwi, którzy z myślą o innych pojawili się, aby pomagać i ratować: Jesteście jak “Wiatr w żagle” !..

(asz)

Fot. Mateusz Kapołka

 

  
 

 

 
Anna Szopińska 14.01.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również