Kamery live
prognoza pogody

28. Finał WOŚP w Nowym Targu (zdjęcia)

13 stycznia 2020 01:42
Wyciszenie Włącz dźwięk

Koncerty, występy artystyczne, licytacje, pokazy i rozgrywki sportowe, czy akcja krwiodawstwa – miejska hala sportowa “Gorce” w Nowym Targu żyła dziś 28. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Atrakcje wypełniły niemal cały dzień i przyciągnęły wielu mieszkańców. Licytacja przedmiotów przyniosła rekordowo wysoki wynik ponad 4700 zł. 

Hala sportowa “Gorce” już od godzin przedpołudniowych żyła finałem WOŚP, który w Stolicy Podhala miał sportowo-artystyczny charakter. Nie brakło pokazów tańca i akrobatyki, swoje “pięć minut” miała sekcja tenisa stołowego  oraz siatkarze. Przez scenę przewinęło się wielu wykonawców – od Piotra”Lupiego” Lubertowicza przez harcore’ową grupę Blind of Differences aż po hiphopowy ParExcellence, czy największą gwiazdę wieczoru – rapera Anatoma. 

Licytacja przedmiotów przyniosła łącznie wysoką kwotę 4710 zł, a największym powodzeniem spośród wszystkich kilkudziesięciu fantów cieszyła się koncertowa płyta Dżemu z Przystanku Woodstock, która została sprzedana za 550 zł. Niezwykłe wzruszenie wywołał gest 5-letniego Grzesia z Nowego Targu, który na finał przyniósł wypełnioną po brzegi skarbonkę. Pieniążki odkładał przez cały rok specjalnie na WOŚP.

Środki zebrane podczas tegorocznego finału przeznaczone zostaną na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Hasło tegorocznego finału to “Wiatr w żagle”.

Organizatorem finału WOŚP był Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu – w tym roku “na walizkach”, czyli w murach innego miejskiego obiektu – oraz cały szereg  ludzi dobrej woli, którzy intensywnie wspierali wydarzenie.

-Dziękuję dyrektorowi MCSiR Krzysztofowi Łapsie, burmistrzowi miasta Grzegorzowi Watysze, wszystkim tym ludziom, bez których finał nie odbyłby się – to Józek, Piotrek, Paulina, Kuba i wielu, wielu innych. Dziękuję też artystom, którzy zagrali dla orkiestry, wszystkim stowarzyszeniom, firmom, instytucjom, które nas wsparły. Wiara w drugiego człowieka nie ginie, dopóki takie osoby są wokół nas – mówił dyrektor MOK Bolesław Bara.

Organizatorom i wolontariuszom ze sceny dziękował też Anatom, tuż przed symbolicznym “światełkiem do nieba”. 

Podhalańska Sekcja Akrobatyczna podczas finału WOŚP w Nowym Targu

Podhalańska Sekcja Akrobatyczna podczas finału WOŚP w Nowym Targuhttps://nowytarg24.tv/28-final-wosp-w-nowym-targu-zdjecia/

Opublikowany przez nowytarg24.tv Niedziela, 12 stycznia 2020

Piotr "Lupi" Lubertowicz – 28. Finał WOŚP w Nowym Targu

Piotr "Lupi" Lubertowicz i "Ain't No Sunshine" – 28. Finał WOŚP w Nowym Targuhttps://nowytarg24.tv/28-final-wosp-w-nowym-targu-zdjecia/

Opublikowany przez nowytarg24.tv Niedziela, 12 stycznia 2020

Materiał filmowy z wydarzenia – w “Przeglądzie Tygodniowym”.

/os

 

os 13.01.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również