Kamery live
prognoza pogody

Nowotarska policja podsumowuje długi weekend

Podczas ostatniego weekendu listopadowego w Małopolsce doszło do 27 wypadków, w których 1 16-letnia osoba poniosła śmierć, a 28 zostało rannych. Plagą okazali się pijani kierujący – policjanci drogówki ujawnili ich aż 76! Jeśli chodzi o powiat nowotarski, w ostatnich dniach doszło tu do 27 kolizji drogowych i jednego wypadku, w którym ciężko ranne zostały 3 osoby. Ujawniono 4 nietrzeźwych kierujących i siedmiu, którzy stracili prawo jazdy za nadmierną prędkość. 

Nowotarska policja podsumowuje długi weekend

W związku z wydłużonym weekendem, w dniach od 10 do 14 listopada 2021 roku zwiększył się ruch pojazdów na małopolskich drogach, w szczególności na trasach prowadzących do górskich miejscowości. W tym czasie nad bezpieczeństwem podróżnych czuwali policjanci. W miejscach tworzenia się zatorów podejmowali ręczną regulację ruchem, a także kierowali pojazdy na drogi alternatywne. Ponadto reagowali na wykroczenia popełniane przez kierujących, które są głównymi przyczynami wypadków drogowych m.in. przekroczenie prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie czy nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu.

Podczas ostatniego wydłużonego weekendu w Małopolsce doszło do 27 wypadków, w których 1 osoba poniosła śmierć, a 28 zostało rannych. Do wypadku śmiertelnego doszło w środę 10 listopada o godzinie 21.40 w miejscowości Przeciszów  w powiecie oświęcimskim. 16 – latek  jadąc na motocyklu wraz z pasażerem, na łuku drogi zjechał z jezdni uderzając w ogrodzenie posesji. Pomimo długo prowadzonej akcji reanimacyjnej, życia nastoletniego kierowcy nie udało się uratować. Do szpitala, z obrażeniami ciała trafił natomiast pasażer motocykla, również 16 – latek. W trakcie dalszego śledztwa ustalone zostaną dokładne okoliczności tej drogowej tragedii.

Na terenie powiatu nowotarskiego doszło do 27 kolizji drogowych i 1 wypadku, w którym ciężko ranne zostały 3 osoby. Ponadto 7 kierujących straciło prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h na terenie obszaru zabudowanego. 

Niestety znów plagą okazali się pijani kierujący. Podczas wydłużonego weekendu prowadzone były kontrole trzeźwości, w wyniku których wyeliminowano z ruchu 76 nietrzeźwych kierujących – na terenie powiatu nowotarskiego ujawniono 4 nietrzeźwych kierujących.  

Policja niezmiennie apeluje o bezpieczną jazdę, zgodną z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego!

źródło: KPP Nowy Targ

os 15.11.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Dawid 16:47 16.11.2021

Proszę osoby poszkodowane w wypadku lub ich rodziny o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus tel.579925890

Zobacz również