Kamery live
prognoza pogody

Utrudnienia w Gaju na Zakopiance

3 listopada 2023 16:03

W poniedziałek, 6 listopada br. o godz. 5 rano Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpocznie kolejny etap prac związanych z budową węzła w Gaju na zakopiance. Zostanie zamknięty ok. 400-metrowy odcinek jezdni prowadzący w kierunku Krakowa.

Utrudnienia w Gaju na Zakopiance

Samochody jadące w kierunku Krakowa zostaną skierowane na jezdnię zachodnią i będą poruszały się jednym pasem. Pojazdy jadące w kierunku Myślenic również będą miały do dyspozycji tylko jeden, prawy pas (lewym pasem będzie prowadzony ruch w kierunku Krakowa).

Podobne prace nad drugą jezdnią (zachodnią, w kierunku Myślenic) GDDKiA planuje przeprowadzić od 13 do 16 listopada br. 

Budowa węzła w Gaju

W Gaju powstaje wiadukt nad DK7 o długości ponad 120 m. Na wiadukcie oprócz jezdni będzie też ciąg pieszy, pozwalający przemieszczać się pomiędzy ulicami Zadziele i Widokową. Dodatkowo powstaną pasy włączania na DK7, chodniki o długości 750 m oraz nowa kanalizacja deszczowa. Koszt budowy to prawie 32 mln zł, została sfinansowana ze środków budżetu Państwa.

Generalny Pomiar Ruchu przeprowadzony w latach 2020/2021 wykazał, że codziennie średnio w tym miejscu przejeżdża prawie 60 tysięcy pojazdów. Nowy wiadukt poprawi bezpieczeństwo kierowców i pieszych.

Źródło: GDDKiA

ag 03.11.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również