Kamery live
prognoza pogody

Most w ul. Kościuszki. Przywrócenie ruchu – na dniach

Wyciszenie Włącz dźwięk

NOWY TARG. 26 września – dla przeprowadzenia prac konserwacyjnych i naprawczych – został wyłączony z ruchu kołowego i pieszego most w ul. Kościuszki. Remont zabytkowej przeprawy, wąskiej, ale bardzo ważnej dla układu komunikacyjnego miasta, planowany był na trzy tygodnie. Sprzyjająca aura pozwala go zakończyć wcześniej.

Wyłączenie mostu oznacza nieuchronne utrudnienia dla wszystkich uczestników ruchu. Zaawansowanie prac wskazuje jednak, że powinny one zakończyć się na dniach. Piesi i rowerzyści mogą już  z mostu korzystać.

– W ramach remontu ul. Nadwodniej wyszliśmy jeszcze dalej, trochę w kierunku ul. Kościuszki – mówi burmistrz Grzegorz Watycha. – Jeszcze wstrzymujemy trochę te prace, żeby oznakować odpowiednio tę drogę. Czekamy też na zakończenie mostu w ul. Kościuszki i samego skrzyżowania tych ulic. Zaszła tam konieczność wymiany zasuw sieci wodociągowej na przedłużeniu Nadwodniej – stąd te wykopy i odcięty parking  Park & Ride przy ul. Kościuszki. Te prace – dzięki sprzyjającej pogodzie – udało się już wykonać. Jest położony nowy asfalt. Teraz firma wykonuje jeszcze dylatację mostu. Jest to most zabytkowy, dlatego w ramach remontu jedynie odtwarzamy nową nawierzchnię i to, co można było poprawić w tym moście, ponieważ bez uzyskania pozwolenia na przebudowę tego obiektu – oczywiście w uzgodnieniu z konserwatorem zabytków – nie da się wykonać poszerzenia jezdni czy poszerzenia chodników. Ich parametry są dużą bolączką dla kierowców i dla pieszych, ale na taką przebudowę musimy przygotować nową dokumentację i musi się to odbyć za zgodą Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Ale, co najważniejsze, jest już nowa nawierzchnia na moście i na dojeździe do mostu.  Skrzyżowanie z ul. Nadwodnią również jest wykonane. Został wymieniony ten odcinek sieci wodociągowej i tarcza skrzyżowania zrobiona jest na nowo. Są wymalowane pasy. Myślę, że w przyszłym tygodniu kierowcy będą mogli korzystać i z wyremontowanego, otwartego mostu w ul. Kościuszki i z ul. Nadwodniej, która będzie piękna i wiele lat posłuży kierowcom oraz uczniom uczęszczającym do Liceum Goszczyńskiego, bo to też ważna dla nich droga.  

(asz)

 

 

Anna Szopińska 06.10.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Zgred 17:24 05.10.2023

Teraz czas na drogę do nowego Sokoła... wstyd że miasto nie umiało takiego kawałka zbudować przez dwa lata

Zobacz również