Kamery live
prognoza pogody

25 tysięcy złotych na kompostowniki dla mieszkańców Nowego Targu

5 marca 2024 11:11

Dzięki wsparciu finansowemu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego władze miasta będą w stanie zaopatrzyć ok. 70 gospodarstw domowych w przydomowe kompostowniki o minimalnej pojemności 720 litrów. 

25 tysięcy złotych na kompostowniki dla mieszkańców Nowego Targu

Burmistrz Miasta Nowy Targ informuje, że w ogłoszonym naborze przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego dotyczącym udzielenia wsparcia finansowego dla gmin z terenu województwa małopolskiego w zakresie zaopatrzenia w kompostowniki otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 25 000, 00 zł. 

 – To dofinansowanie pozwoli na zaopatrzenie około 70 gospodarstw domowych (w zależności od ceny jednostkowej kompostownika) z terenu Gminy Miasto Nowy Targ w przydomowe kompostowniki wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu lub z materiałów naturalnych o minimalnej pojemności 720 l – informują władze miasta Nowy Targ.

Urzędnicy dodają, że wkrótce zostaną opracowane wytyczne, które będą określały zasady przekazywania mieszkańcom kompostowników. O użyczenie kompostownika będą mogli się ubiegać mieszkańcy, którzy:

– Dysponują miejscem pozwalającym na ustawienie pojemnika w miejscu nie stwarzającym uciążliwości innym mieszkańcom. 

– Wytwarzają odpady ulegające biodegradacji.

– Mają możliwość zagospodarowania wytworzonego kompostu.

redakcja 05.03.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również