Kamery live
prognoza pogody

25 nowych drzew na terenie Nowotarskiej Strefy Relaksu

5 maja 2022 13:37
Wyciszenie Włącz dźwięk

Rząd klonów jaworów, młode brzózki i efektowne sosny – dziś na terenie Nowotarskiej Strefy Relaksu pracownicy Zakładu Gospodarczego Zieleni i Rekreacji posadzili w sumie 25 nowych drzew. W planie na ten rok są kolejne nasadzenia – m.in. przy świeżo wyremontowanym odcinku ul. Kolejowej. 

 

Już dziś wypoczywający na terenie Strefy Relaksu mieszkańcy cieszyli się z nowych nasadzeń, pytając o gatunek drzew. Klon jawor ma to do siebie, że szybko rośnie (50-100 cm rocznie), zatem ani się obejrzymy, a szpaler drzew zasadzonych przy płocie od południowej strony, zacznie dawać miły cień. Posadzone dziś sosny są z kolei tak duże i efektowne, że już stanowią ozdobę rekreacyjnego terenu. 

Zakład Zieleni rokrocznie sadzi na terenie miasta ok. 50 nowych drzew. To, ile zostanie jeszcze posadzonych w tym roku, uzależnione jest od zakładowego budżetu. W planie na pewno są nasadzenia ok.5 drzew przy ul. Kolejowej (odcinek od ul. Kilińskiego do “zakopianki”), z kolei wzdłuż ul. Sikorskiego ma powstać pas kwietnej łąki. 

os 05.05.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również