Kamery live
prognoza pogody

25-lecie pielgrzymki Jana Pawła II do Ludźmierza. W planach m.in. koncert Arki Noego

20 kwietnia 2022 13:59
Wyciszenie Włącz dźwięk

W czerwcu br. przypada 25-lecie pielgrzymki Ojca świętego Jana Pawła II do Gaździny Podhala.  Pamiętnego dnia 7 czerwca 1997 roku, papież odmówił w Ludźmierzu modlitwę różańcową i wygłosił homilię. Wydarzenie zgromadziło na ludźmierskich błoniach ok. 200 tys. pielgrzymów i było transmitowane na cały świat przez Radio Watykańskie. Świętowanie tego ważnego dla górali jubileuszu będzie odbywało się w dniach 4-7 czerwca 2022, w których zaplanowano szereg wydarzeń religijnych i artystycznych. 

 

fot. screen z filmu VI Pielgrzymka Jana Pawła II do Polski – Ludźmierz, Sanktuarium Matki Boskiej Ludźmierskiej

“Będziemy dziękować Bogu i Ludźmierskiej Pani za ten wielki dar, jakim była dla naszego sanktuarium wizyta namiestnika Chrystusa na ziemi “– czytamy w ogłoszeniach na stronie internetowej ludźmierskiego sanktuarium. Tam też przedstawiono ramowy program świętowania jubileuszu. 

W sobotę, 4 czerwca odbędzie się 25. pielgrzymka Sursum Corda szlakiem papieskim Krzeptówki-Ludźmierz. To tak zwany “żywy pomnik obecności papieża”. Dzień później, 5 czerwca tą samą trasą wyruszy samochodowa i motocyklowa pielgrzymka strażacka. 

Na niedzielę, 5 czerwca w Ludźmierzu zaplanowano dwa występy muzyczne: rodzinny koncert znanego zespołu Arka Noego oraz coś dla młodzieży, czyli występ grupy LuxTorpeda. 

Uroczysta Msza św. z udziałem Episkopatu Polski oraz pielgrzymka różańcowa archidiecezji krakowskiej i Podhala odbędzie się we wtorek, 7 czerwca – dokładnie w rocznicę pielgrzymki Ojca świętego do Ludźmierza. 

Wiemy, ze wielu z was brało udział w tym wydarzeniu osobiście i dobrze pamięta słynne “Chodź na Turbacz!”. Zachęcamy do dzielenia się wspomnieniami z tego pamiętnego dnia. Chcielibyśmy je opublikować. Piszcie w komentarzach lub na adres: [email protected]

źródło: Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu

os 20.04.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również