Kamery live
prognoza pogody

24-latek przez prawa jazdy przekroczył dozwoloną prędkość i nie zatrzymał się do kontroli

24 grudnia 2020 13:29

Kierujący audi jechał bez uprawnień o 54 km/ za szybko w terenie zabudowanym i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. W konsekwencji zamiast za wykroczenia odpowie dodatkowo za przestępstwo.

24-latek przez prawa jazdy przekroczył dozwoloną prędkość i nie zatrzymał się do kontroli

23 grudnia br. około godziny 11, w miejscowości Dębno, kierujący audi przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 54 km/h. W związku z popełnionym wykroczeniem policjant wydał sygnał do zatrzymania. 24-latek nie zatrzymali się do kontroli drogowej i pojechał dalej.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali za uciekinierem, który widząc jadący za nim radiowóz wjechał na teren jednej z posesji i uciekł pieszo. Po chwili jednak wrócił do funkcjonariuszy. Był trzeźwy. Okazało się, że powodem ucieczki było brak prawa jazdy. 24-latek nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami.

Kierujący popełnił dwa wykroczenia, jednak zaryzykował i nie zatrzymał się do kontroli drogowej, co jest już przestępstwem.  Za przekroczenie dozwolonej prędkości i brak uprawnień został ukarany mandatem karnym w wysokości tysiąca złotych. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.

os 24.12.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również