Kamery live
prognoza pogody

23-latek jechał slalomem, zmuszając innych do zjeżdżania na pobocze

5 kwietnia 2022 12:00

Ponad 2 promile alkoholu we krwi i brak uprawnień do kierowania pojazdami miał 23 letni kierowca volkswagena, który swoją jazdą stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Nietrzeźwego kierowcę, obywatela Ukrainy, ujął mieszkaniec powiatu nowotarskiego, przekazując w ręce funkcjonariuszy.

23-latek jechał slalomem, zmuszając innych do zjeżdżania na pobocze

W sobotę wieczorem mieszkaniec powiatu nowotarskiego jechał swoim samochodem drogą wojewódzką nr 969, kiedy nagle w miejscowości Waksmund, z bocznej ulicy na główną szosę, gwałtownie wyjechał volkswagen.

-Jego kierowca miał problem z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy, jechał slalomem, zmuszając innych kierujących do zjechania na pobocze – relacjonuje asp. Dorota Garbacz z KPP Nowy Targ – Mężczyzna chciał zwrócić uwagę jadącemu przed nim kierowcy na sposób prowadzenia samochodu, dlatego zajechał mu drogę uniemożliwiając dalszą jazdę. Po zatrzymaniu pojazdów mieszkaniec powiatu nowotarskiego podszedł do volkswagena, a po otwarciu drzwi od razu wyczuł od młodego kierowcy alkohol. Wyciągnął kluczyki ze stacyjki volkswagena i o całym zdarzeniu poinformował nowotarską  policję.

Funkcjonariusze ustalili, że samochodem kierował 23-letni obywatel Ukrainy i nie posiadał uprawnień do kierowania, a badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało ponad 2 promile.

Pojazd został odholowany na policyjny parking, a 23-latek zatrzymany. Mężczyzna przyznał się do winy i usłyszał już zarzut prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu, za co grozi mu wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Nowy Targ

os 05.04.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również