Kamery live
prognoza pogody

23. Karnawał na śniegu (duża galeria zdjęć)

2 marca 2020 06:37
Wyciszenie Włącz dźwięk

Na stoku narciarskim “Zadział” w Nowym Targu odbył się wczoraj 23. Karnawał na śniegu. W organizowanych przez regionalny zespół Mali Śwarni zawodach narciarskich wzięło udział około stu dzieci – głównie z Nowego Targu i okolic, jednak niektórzy zawodnicy przyjechali na “karnawał” specjalnie z Krakowa i Częstochowy. Najmłodsza uczestniczka zawodów miała niespełna 3 lata. 

Wydarzenie to to Memoriał Władysława Sięki. Tym, co wyróżnia je spośród innych narciarskich zawodów to ubiór uczestników – stroje regionalne, choć nie obowiązkowe, są punktowane i doliczana jest  za nie bonifikata czasowa. Główną konkurencją zawodów jest slalom gigant, stałym punktem wydarzenia jest też zjazd na worku z sianem. 

-Ideą, która przyświeca temu karnawałowi jest krzewienie góralszczyzny wśród młodych ludzi, ale także idei sportu, zasady fair play, tego, żeby dzieci wyszły z domów, zza komputerów i wspólnie z rodzicami przyszli tutaj na Zadział – tłumaczy Katarzyna Maciążek, wiceprezes zespołu Mali Śwarni, organizatora wydarzenia.

Najbardziej spektakularnym punktem Karnawału jest wspólny zjazd slalomem kilkudziesięcioosobowej grupy narciarzy z balonikami i flagami. To właśnie on inauguruje każdorazowo te wyjątkowe, marcowe zawody. 

/os

fot. os/pk

 

os 02.03.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również